Aktuality > 2009

KRUMLOVSKÝ VODÁCKÝ MARATON - sobota 10. října 2009

Sportovní klub KVM Český Krumlov připravil ve spolupráci s místním vodáckým klubem SK VLTAVA už sedmý ročník Krumlovského vodáckého maratonu. Letos se na startu (11:00) ve Vyšším Brodě a v Rožmerku nad Vltavou (11:15hod) seřadí závodníci z 22 kategorií. Nově jsme zařadili 11ti kilometrový maraton pro žáky se startem v kempu Na Pískárně (13:00hod).

Krumlovský vodácký maraton 2007   Krumlovský vodácký maraton 2007

Krumlovský vodácký maraton 2007

V kempu Na Pískárně je povinný přenos závodících lodí, takže všichni účastníci maratonu musí projít nebo proběhnout 150 metrový koridor se svým plavidlem v ruce nebo na zádech. Můžou se zde i občerstvit a nabrat síly na posledních 11 kilometrů chybějících do cíle - pod Lazebnický most v Českém Krumlově. K povzbuzení závodníků a pro dobrou náladu diváků hraje XIXAO BAND.

Součástí Krumlovského vodáckého maratonu je i doprovodný program. Ten začíná ve 12:00 hodin v zahradě pivovaru Eggenberg. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován místnímu vodáckému klubu SK VLTAVA na práci s mládeží a podporu vodáckého sportu. A co jsme pro příchozí připravili? Sportovní klání dětí od 3 let věku, kterého se účastní rok od roku více dětí. Něco málo pro nejmenší - malování, jednoduché hry i trampolína. V areálu zahrady budou vystavovat a prodávat partneři KVM sportovní zboží.

V 16:00 vystoupí bejbypankový kabaret loutkohry Jihočeského divadla „KAŠPÁREK V ROHLÍKU" - uhozený kabaret plný veselých písniček, scének, pojančených bláznivin a dobře praštěných postaviček. V divadelním rycho občerstvení najdete odpovědi na tyto otázky: Vezme si panenka B. panáčka K. za muže? Děje se něco na různých krajích lesa? Proč andělé nenosí kulichy a šály? Jak se jezdí na popelářském autě? Sedne si Sona na šaty? Kde se Kašpárek zpozdil? To vše a mnohem víc v představení „KAŠPÁREK V ROHLÍKU".

Po vystoupení bude program pokračovat vyhlašovacím ceremoniálem Žákovského a Krumlovského vodáckého maratonu 2009.

Takže milí rodičové, vezměte děti a přijdte si užít pohodové sobotní říjnové odpoledne do pivovarské zahrady!
Srdečně zve pořadatel: Sportovní klub KVM Český Krumlov