Aktuality > 2016

Nová kniha Krumlovské skoky časem

V listopadu letošního roku proběhl v Museu Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově za účasti autorů Ondřeje Hájka a Petra Hudičáka a dalších významných hostů křest nové knihy Krumlovské skoky časem. Kniha vydavatele FOTO STUDIO H se věnuje velice populárním srovnávacím fotografiím. 

Krumlovské skoky časem Autorem současných fotografií Českého Krumlova v knize Krumlovské skoky časem je Ondřej Hájek z rodinného vydavatelství FOTO STUDIO H. Poutavé popisky k nim vytvořil Petr Hudičák, jeden ze zakladatelů a dnešní kurátor českokrumlovského Musea Fotoateliér Seidel. Většina dobových snímků v knize pochází z archivu Fotoateliéru Seidel v Českém Krumlově. Pro muzeum je to v letošním roce již pátá publikace, na níž se svými snímky mohlo podílet. Kromě Krumlovských skoků časem jsou dobové záběry ze Seidelova ateliéru prezentovány také v knihách: Lipno - krajina pod hladinou, Tajemství šumavských vod, Šumava - Modravské pláně a Kopa vycházek za historií.

Josef Seidel patřil k nejznámějším fotografům Šumavy a Českého Krumlova. V jeho temné komoře bylo vyrobeno na desítky tisíc pohlednic ve více než pěti tisíci variantách. Není tak náhodou, že křest nové knihy se odehrál pod skleněnou střechou původního ateliéru jen několik kroků od temné komory slavného fotografa. 

Krumlovské skoky časem Kniha Krumlovské skoky časem byla vydána za podpory českokrumlovských patriotů a institucí. Nemalý dík patří i českokrumlovským partnerům vydavatele, a to Českokrumlovskému rozvojovému fondu, spol. s r. o., který je majitelem a provozovatelem Musea Fotoateliér Seidel, dále SKB Badminton Český Krumlov, společnosti Balcar s.r.o. a v neposlední řadě také městu Český Krumlov.

Knihu o 96 stranách můžete zakoupit v Museu Fotoateliér Seidel a v Infocentru Český Krumlov.