Aktuality > 2020

Léto plné hudby, filmu i vodních radovánek

Ulicemi města zní hudba nejrůznějších žánrů, letní večerní oblohu osvětluje filmová produkce z klášterních zahrad, z hospůdek se line vůně všeho druhu, na Vltavě skotačí malí i ti již trochu odrostlejší. Léto 2020 v Krumlově baví všechny, ať už jste z místa nebo z daleka!

Český Krumlov hudební

Klasickou hudbu, jazz a rockenrol nabídl na začátku července 34. ročník Festivalu komorní hudby, který letos mimořádně vyvrcholí 24. a 25. července Barokní nocí na zámku Český Krumlov. Její součástí bude uvedení krátké svatební opery Mocí Kupida a Hymenea svatba šťastně zařízena od Franze Ferdinanda Arbessera, od jehož narození nedávno uplynulo 300 let. 

Na své si v Krumlově přijdou i milovníci jiných hudebních žánrů. Do Pivovarských zahrad v létě zavítají Tomáš Klus, Divokej Bill, Chinaski nebo kapela Wohnout. Samostatnou hudební lahůdkou bude letní hudební festival Jihočeské filharmonie - Jihočeská intermezza. Filharmonici spolu se svými hosty zahrají v průběhu šesti letních večerů v Pivovarských a Klášterních zahradách. Festival odstartuje koncertem čerstvé držitelky ceny Anděl Beaty Hlavenkové 22. 7. v Klášterní zahradě. V průběhu srpna se pak můžete těšit např. na Ivu Bittovou, Dana Bártu nebo Ondřeje Rumla.

Český Krumlov filmový

Krumlov letos nachystal program i pro milovníky filmu. Kromě unikátního festivalu Tady Vary který proměnil českokrumlovské kino Luna a Český Krumlov na začátku července na dějiště filmového festivalu, můžete každé úterý a čtvrtek až do konce prázdnin své kroky ve večerních hodinách směřovat do Klášterní zahrady na některý z filmů české klasiky či dokumentů z festivalu Jeden svět. Všechny projekce klášterního letního kina jsou přístupné zdarma a k dispozici je i letní bar. Program letňáku zakončí 25. srpna dokumentem 11 barev ptáčete o natáčení velkofilmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Zábava na řece a u řeky

Kromě možnosti sjet si Vltavu na kánoi, voru, raftu, paddleboardu či jiném plavidlu mají všichni milovníci koupání letos v létě v Krumlově možnost užívat si vodních radovánek přímo v centru města. Mola a upravené vstupy do vody nově naleznete před zahradním domkem – ateliérem Egona Schieleho, v městském parku a na břehu naproti Hotelu Růže. Každé z míst nabízí menší občerstvení, pamatováno je i na toalety, půjčovnu sportovních pomůcek či vybojkování prostoru, aby nedocházelo ke střetu s projíždějícími vodáky.

Krumlov žije každý den

Po celé léto si opravdu můžete být jisti, že se v Krumlově něco děje. Galerie, muzea a výstavní prostory lákají na zajímavé výstavy renomovaných umělců, divadelníci, muzikanti a další pouliční umělci se jen tak mimochodem objevují ve známých i zatím neobjevených krumlovských zákoutích, krumlovští průvodci poutavě seznamují zvídavé návštěvníky s tajemnými příběhy Českého Krumlova, v Klášterech a u Seidlů probíhají programy a akce pro děti a mnoho a mnoho dalšího.

Sledujte www.krumlov2020.cz a bavte se s námi!