Aktuality > 2020

Léto plné hudby, filmu i vodních radovánek

Ulicemi města zní hudba nejrůznějších žánrů, letní večerní oblohu osvětluje filmová produkce z klášterních zahrad, z hospůdek se line vůně všeho druhu, na Vltavě skotačí malí i ti již trochu odrostlejší. Léto 2020 v Krumlově baví všechny, ať už jste z místa nebo z daleka!

Český Krumlov filmový

Divácký hit loňského festivalu v Benátkách, australská tragikomedie Než skončí léto, zahájí 3. července v Českém Krumlově unikátní filmový festival TADY VARY. Až do 11. července kino Luna promění na karlovarský Thermal a Český Krumlov na dějiště filmového festivalu. Místní i návštěvníci města budou mít neopakovatelnou příležitost zažít festivalovou atmosféru s projekcemi snímků z celého světa a živě streamovanými úvody k filmům včetně rozhovorů s tvůrci.

Milovníci filmu si v Krumlově přijdou na své po celé léto. Každé úterý a čtvrtek až do konce prázdnin s výjimkou týdne, kdy bude probíhat filmový festival TADY VARY, můžete své kroky ve večerních hodinách směřovat do Klášterní zahrady na některý z šestnácti českých hraných a dokumentárních filmů a tří dokumentů z festivalu Jeden svět, které uvede klášterní letní kino. Všechny projekce jsou přístupné zdarma a k dispozici je i letní bar. Program letňáku bude zakončen 25. srpna dokumentem 11 barev ptáčete o natáčení velkofilmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče, v němž Krumlováci hrají nezanedbatelnou roli.

Český Krumlov hudební

Klasickou hudbu, jazz a rockenrol nabídne letošní 34. ročník Festivalu komorní hudby, který letos mimořádně vyvrcholí 24. a 25. července Barokní nocí na zámku Český Krumlov, jejíž součástí bude uvedení krátké svatební opery Mocí Kupida a Hymenea svatba šťastně zařízena od Franze Ferdinanda Arbessera.

Duchovní hudbu středověkých klášterů v průběhu července přinese do ambitu minoritského kláštera v Českém Krumlově vloni obnovený Festival staré hudby. Na koncertech zazní gregoriánské chorály, mystické zpěvy ženských klášterů, poutnické písně a středověká hudba z doby Karla IV. Do festivalového programu jsou zařazeny i odborné přednášky z oblasti středověké hudby a duchovních dějin.

Na své si v Krumlově přijdou i milovníci jiných hudebních žánrů. Do Pivovarských zahrad v létě zavítají Tomáš Klus, Divokej Bill, Chinaski nebo kapela Wohnout.

Samostatnou hudební lahůdkou budou koncerty Jihočeské filharmonie, která spolu se svými hosty zahraje v průběhu hned šesti letních večerů v Pivovarských a klášterních zahradách. V Krumlově se spolu s filharmoniky představí např. Iva Bittová, Dan Bárta nebo Ondřej Ruml.

Zábava na řece

Sjet si Vltavu na kánoi, voru, raftu, paddleboardu či jiném plavidlu? V Krumlově žádný problém. Bezstarostnou plavbu po řece Vltavě umožnuje všem zájemcům o vodní turistiku široká nabídka půjčoven lodí a dalšího potřebného vybavení. Zábava na řece láká malé i ty trochu odrostlejší. Kdo by odolal. Kde jinde se můžete v jeden okamžik kochat krásou řeky i pamětihodnostmi na jejích březích? Anebo zažít nevšední prohlídku města z voru unášeného proudem řeky.

Krumlov žije každý den

Po celé léto si opravdu můžete být jisti, že se v Krumlově něco děje. Galerie, muzea a výstavní prostory lákají na zajímavé výstavy renomovaných umělců, divadelníci, muzikanti a další pouliční umělci se jen tak mimochodem objevují ve známých i zatím neobjevených krumlovských zákoutích, krumlovští průvodci poutavě seznamují zvídavé návštěvníky s tajemnými příběhy Českého Krumlova, v Klášterech a u Seidlů probíhají programy a akce pro děti a mnoho a mnoho dalšího. Kromě toho letní pobyt v Českém Krumlově slibuje nevyčerpatelné možnosti pro výlety do okolní přírody.

Sledujte www.ckrumlov.cz/akce a bavte se s námi!