Aktuality > 2017

Kupecká osada Krumbenowe již počtvrté v Českém Krumlově

Kupecká osada Krumbenowe otevře od 9. - 10. 9. 2017 v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově již počtvrté bránu do historie, se kterou se díky experimentální archeologii můžete setkat naživo. Vydejte se na cestu časem a podívejte se hluboko do pravěku, na úsvit naší civilizace. Na čtvrtém ročníku Krumbenowe znovu ožijí lidé z doby kamenné, bronzové i železné, dokonce i z doby římské a temných dob středověkých.

Krumbenowe Český Krumlov, pro nějž je Krumbenowe nejstarším dochovaným názvem (polovina 13. století), byl od pravěku významným místem křižovaným obchodními trasami. Proto je Krumbenowe koncipováno jako kupecká osada, v níž se na jeden víkend sejdou kupci a řemeslníci z dalekých i blízkých krajin napříč minulostí, aby zde návštěvníkům osady předvedli nejen své zboží, ale i dovednosti a kulturu různých období dávné minulosti naší země.

Ani místo konání nebylo vybráno náhodně. V areálu Pivovarské zahrady bylo totiž archeologickým výzkumem odhaleno dosud nejstarší osídlení Českokrumlovské kotliny v mladší době kamenné a také první slovanská osada na území Českého Krumlova

Program Krumbenowe je založen na interaktivní prezentaci a rekonstrukci řemesel, výrobních procesů či životního stylu. V podobě symbolického tržiště názorně seznamuje návštěvníka s technologickým vývojem lidstva od doby kamenné po středověk, to vše na základě archeologických pramenů a formou experimentální archeologie. Součástí programu jsou také přednášky s ukázkami, vystoupení s pravěkou hudbou i tancem, "Muzeum v zahradě" nebo „Stezka pravěkého kupce", určená nejen dětem. Na své si tak přijde opravdu každý.

Akce se koná každoročně v září, je bezbariérová, přístupná zdarma a určená všem věkovým skupinám.

 

Více info na www.krumbenowe.cz.