Aktuality > 2014

Rallye Křivonoska

V sobotu 10. května startuje 44. ročník mezinárodní veterán rallye Křivonoska 2014. Již řadu let jde o největší akci tohoto druhu v České republice a ani letošní ročník nebude výjimkou.

Rallye Křivonoska Na start se postaví 250 vozidel do r. v. 1945 z ČR, Slovenska, Rakouska, Německa a Dánska. Pořadatelé se snaží každý rok vést trať nejkrásnějšími místy našeho kraje, vždy s přestávkou v té nejlepší lokalitě. Ve spolupráci s městem Český Krumlov se letos podařilo zajistit návštěvu této perly našeho kraje. Obyvatelé Českého Krumlova mají tak možnost prohlédnout si vozidla, která nikde jinde neuvidí.

Mezi 120 automobily a 130 motocykly budou k vidění i motocykly poháněné řemenem, 12 vozů do roku výroby 1920 či hasičské automobily. Ze značek pak LaK, Rolls Royce, Renault, Buick, Cadilac, Ford T, Aero, Praga, Tatra, motocykly Jawa, ČZ, Indian, Harley Davidson, B.S.A., Ariel, BMW, Imperia, Triumph a mnoho dalších.

Start soutěže je tradičně z autokempu Křivonoska v 10:30 hod. Trať vede okolo Loveckého zámku směrem na Čejkovice, Dubné, Lipí, Křemže, Holubov, Srnín, až do Českého Krumlova. Tam bude na parkovišti Pod poštou od 11:30 h do 15:30 h výstava vozidel. Slavnostní start druhé etapy je z náměstí Svornosti ve 14:00 h. Dále trať pokračuje na Chvalšiny, Brloh, Lipanovice, Radošovice, Pištín až do cíle v Municích.