Aktuality > 2017

Kouzelný Krumlov nabídne oslavy příchodu jara

Od pátku 28. dubna až do pondělí 1. května nabídne Český Krumlov tradiční oslavy příchodu jara a měsíce lásky. Opět po roce se promění v Kouzelný Krumlov s bohatým programem nejen pro zamilované.

Kouzelný Krumlov Již v pátek 28. dubna se náměstí Svornosti promění v náměstí Lásky a ožije Májovým jarmarkem. Po čtyři dny zde budou trhovci od 10 - 18.00 hod. nabízet množství tradičních českých pochutin a laskomin, těšit se můžete také na ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem - měsícem lásky.

Bohatý a pestrý program v ulicích města zahájí studenti krumlovského gymnázia v pátek 28. dubna tradičním majálesovým průvodem, tentokrát na téma hudba. Průvod vyjde v 11.00 hodin od budovy gymnázia a přes Budějovickou bránu, I. zámecké nádvoří, Zámecké schody, Lazebnický most, Širokou ulici a náměstí Svornosti dojde až do Pivovarské zahrady, kde se svým hudebním vystoupením představí jednotlivé třídy a bude vyhlášen král a královna Majálesu roku 2017.

Sobota 29. dubna nabídne oblíbené Májové fotografování v Museu Fotoateliér Seidel. Při procházce kouzelnými krumlovskými uličkami můžete v Hradební ulici ochutnat kousek Itálie.

Dětské čarodějnické odpoledne v Pivovarských zahradách nabídne v neděli 30. dubna zábavu pro malé i velké - společné zdobení a stavění máje, výroba doplňků s čarodějnickou tématikou, krumlovský veletrh, vystoupení dětských souborů, ale také čarodějnické líčení, zvířátka z Volnočasového přírodního centra Pepíno o.s. Večerní slavnostní zapálení vatry a pálení čarodějnice doprovodí narozeninový koncert k 5. výročí populární českokrumlovské kapely Chlapi v sobě. Pro ty odvážnější je od 20:30 h připravena Tajemná stezka klášterní zahradou. Kdo nebude chtít kráčet za tajemstvím klášterní zahrady, může se před zapálením vatry přidat od 20:30 hod. k lampionovému průvodu, který z náměstí Svornosti vyrazí Širokou ulicí přes Latrán až do Pivovarských zahrad.

V programu Kouzelného Krumlova nebudou chybět komentované prohlídky městaMájové odpoledne otevřených muzeí a galerií. Zvýhodněné prohlídky nabídnou v pondělí na prvního máje Kláštery Český Krumlov, Muzeum Vltavínů nebo zahrada "Kouzelné bylinky". V neděli 30. dubna můžete zdarma navštívit výstavu "Lea Konvalinková. Restaurátorské práce a křídla motýlí" v Regionálním muzeu. 

Přijměte pozvání a přijeďte do Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma.

Podrobný program naleznete na www.ckrumlov.info/kouzelnykrumlov.

Fotogalerie předchozích ročníků