Aktuality > 2013

Výlet "Český Krumlov láká na vltavíny a synagogu" oceněn v soutěži KOMPAS

Regionální operační program Jihozápad (ROP Jihozápad) připravil pro cestovatele již druhý ročník soutěže KOMPAS, která prezentovala zajímavé projekty podpořené dotací z Evropské unie. V soutěži se objevily Tipy na výlet jak pro rodiny s dětmi, tak turistické atrakce úzce zájmově specializované. Soubor výletů byl koncipován tak, aby si vybral každý. Hlasovalo se pro 12 výletů a zasláno bylo celkem 2018 hlasů.

Čestné třetí místo si vybojoval výlet „Český Krumlov láká na vltavíny a synagogu". Největší počet hlasů obdržel výlet „Konstantinovy lázně na kolech i pěšky". Druhé místo obsadil výlet „Po jižním Plzeňsku za mistry výtvarného umění."

Český Krumlov láká na vltavíny a do synagogy

Jediné muzeum na světě, které je zaměřené na vltavíny, vzniklo v Českém Krumlově. Sbírka těchto drahých kamenů pocházejících z jižních Čech, Moravy i Chebska je zasazena do moderní interaktivní expozice doplněné filmem, lupami, mikroskopy a audiovizuálními aplikacemi. Muzeum zájemcům odkryje celý příběh vltavínů v širším kontextu - od jejich dramatického vzniku až po dnešní laboratorní experimenty i zajímavosti týkající se meteoritů, nebezpečných asteroidů či velkého vymírání živočichů v historii Země.

Dalším novým lákadlem Českého Krumlova je rekonstruovaná Synagoga, která slouží jako kulturní stánek pro pořádání koncertů, výstav nebo přednášek. V zimní modlitebně Synagogy najdou návštěvníci stálou expozici „Svět českokrumlovských Židů". Příchozí mohou také posedět v příjemné kavárně s letní grill terasou.