Aktuality > 2013

KOMPAS - HLEDÁ SE NEJLEPŠÍ VÝLET S ROP JIHOZÁPAD

Hlasuj pro synagogu a Muzeum vlavínů a vyhraj hodnotné ceny!

Regionální operační program Jihozápad (ROP Jihozápad) pro vás připravil již druhý ročník cestovatelské soutěže, díky níž máte možnost poznat zajímavé projekty, které byly podpořené dotací z Evropské unie. Připojte se tedy do soutěže a procestujte zajímavá místa jižních a západních Čech. V soutěži se objeví Tipy na výlet jak pro rodiny s dětmi, tak turistické atrakce úzce zájmově specializované. Soubor výletů bude koncipován tak, aby si vybral každý.

Kromě cestovatelských zážitků pro vás máme připraveny hodnotné ceny. Hlasovat pro nejlepší výlet s ROP Jihozápad můžete během srpna, kdy také proběhne několik losování. Na výběr bude celkem 12 výletů po jižních i západních Čechách. Loňského ročníku, v němž se hlasovalo o nejlepší projet ROP Jihozápad, se účastnilo celkem 5 753 osob. Jasným vítězem se stal projekt Záchrana gotického hradu v Soběslavi.

V letní kampani budou prezentovány zejména turisticky zajímavé projekty. ROP Jihozápad však podporuje i smysluplné projekty zaměřené na rozvoj školství, zdravotnictví, sociálních služeb, dopravy nebo rozvoj měst. Vzhledem k tomu, že dotaci z ROP získalo již na 700 projektů, jistě při svých letních toulkách jihozápadních Čechách narazíte i na jiná místa, kde pomáhali evropské dotace.

Český Krumlov láká na vltavíny a do synagogy

Synagoga Český Krumlov Jediné muzeum na světě, které je zaměřené na vltavíny, vzniklo v Českém Krumlově. Sbírka těchto drahých kamenů pocházejících z jižních Čech, Moravy i Chebska je zasazena do moderní interaktivní expozice doplněné filmem, lupami, mikroskopy a audiovizuálními aplikacemi. Muzeum zájemcům odkryje celý příběh vltavínů v širším kontextu - od jejich dramatického vzniku až po dnešní laboratorní experimenty i zajímavosti týkající se meteoritů, nebezpečných asteroidů či velkého vymírání živočichů v historii Země.

Dalším novým lákadlem Českého Krumlova je rekonstruovaná Synagoga, která nově slouží jako kulturní stánek pro pořádání koncertů, výstav nebo přednášek. V zimní modlitebně Synagogy najdou návštěvníci stálou expozici „Svět českokrumlovských Židů". Do listopadu 2013 se v Synagoze koná výstava s názvem „4 fotografové, 2 země, 1 region", významný příspěvek k Zemské výstavě 2013 spojující města jižních Čech a Horních Rakous. Příchozí mohou také posedět v příjemné kavárně s letní grill terasou.

Jak se zúčastnit?

Vyber výlet, klikni na políčko „hlasuj", vyplň formulář, potvrď a je to!

Hlasovat můžete pro jeden z dvanácti výletů prezentovaných na titulní straně www.rr-jihozapad.cz/kompas.

Z došlých hlasů losujeme jedenkrát týdně o zajímavé ceny.

Kolikrát je možno hlasovat?

Vyhrát můžeš jak v průběhu měsíce srpna, tak v závěrečném hlasování v září!

Odevzdat hlas je totiž možné několikrát během soutěže - respektive pokaždé po skončení posledního losování. Nejvíce je tedy možno odevzdat 5 hlasů. Během každého hlasování může hlasující udělit pouze jeden hlas, tedy hlasovat pro jeden výlet.

Kdy soutěž probíhá?

Hlasovat lze mezi 1. 8. - 31. 8. 2013

Co mohu vyhrát?

Během srpna se můžete zúčastnit celkem pěti losování o zajímavé, drobnější ceny. Lékadlem může být 5 digitálních fotoaparátů o které v těchto prázdninových kolech hrajeme. Celá soutěž vyvrcholí posledním, šestým losováním. V září získají čtyři šťastlivci hlavní cenu - víkendový pobyt pro dvě osoby ve vybraných hotelech a penzionech. Vždy můžeš poslat jeden hlas do každého losování. Do slosování o hlavní ceny budou zapojeny všechny hlasy. Více o cenách a harmonogramu losování zde. 

Bližší informace níže v podmínkách soutěže!

Podmínky soutěže KOMPAS - hledá se nejlepší výlet s ROP Jihozápad