Aktuality > 2014

Mistrovství ČR v kanoistickém sjezdu v Českém Krumlově

Kanoistika Na počátku června se v Českém Krumlově uskuteční mistrovství České Republiky dorostu v kanoistickém sjezdu na divoké vodě. Pro město, jehož výraznou dominantou a zároveň základním utvářejícím prvkem je řeka, je kanoistika přirozenou činností. V loňském roce česká kanoistika oslavila jubilejních 100 let organizované činnosti a silnou tradici má také v Českém Krumlově.

Krumlovský závod je unikátní, protože jeho kulisu tvoří netradičně městské prostředí. Trasa závodu protíná celé historické město. Z pohledu kanoistiky jde technicky jednodušší prostředí, nicméně i s ohledem na současně zde konaný závod českého poháru žáků Svaz kanoistiky akceptoval podnět místního kanoistického oddílu a rozhodl se v letošním roce umístit dorostenecký sjezdový šampionát do Českého Krumlova.

Přímo do města se tak vrcholná kanoistická akce vrací po více než třiceti letech. Naposledy se ve městě konalo MČR seniorů ve slalomu na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let na dnes již neexistující slalomové trati pod krumlovským zámkem.

Celá akce, kde kromě MČR dorostu jednotlivců i družstev proběhne také závod Českého poháru žáků a závod Jihočeského přeboru, se uskuteční ve dnech 7. a 8. června 2014 v Českém Krumlově.

Samotný mistrovský závod se jede intervalovým způsobem s rozdělením do jednotlivých lodních kategorií. Individuální dorostenecký šampionát začne v sobotu 7. 6. v 9:00, závod družstev je na pořadu ten samý den od 17:30 hodin.

Více informací o závodu lze najít na http://www.skvltava.ckrumlov.cz/docs/cz/skvltava_DownTown014.xml

V rámci širšího okolí města se ale nejedná o jedinou vrcholnou kanoistickou záležitost. Poslední srpnový víkend se pojede přímo pod Lipenskou přehradou Mistrovství České republiky ve slalomu i sjezdu. Jedná se o závody na velice obtížném vodáckém terénu a závody nejvyšší republikové úrovně.

Již tradičně druhou říjnovou sobotu pak mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem proběhne 11.ročník Krumlovského vodáckého maratonu s puncem závodu světové maratonské série.

Odkazy:

Oficiální web Českého svazu kanoistů: http://www.kanoe.cz/

Web pořádajícího oddílu SK Vltava Č.Krumlov: http://www.skvltava.ckrumlov.cz/php/skvltava/