Aktuality > 2010

José Cura zazáří dvakrát

José Cura

Vzhledem k neutuchajícímu zájmu publika o vystoupení argentinské operní hvězdy - JOSÉHO CURY, byl do letošního programu Mezinárodního hudebního festivalu zařazen druhý galakoncert tohoto umělce, který se uskuteční v neděli dne 18. července od 20:00 v Pivovarské zahradě.

Na koncertu, stejně jako v případě slavnostního zahajovacího koncertu festivalu dne 16. července, jenž je již beznadějně vyprodán, zazní árie z oper Komedianti R. Leoncavalla, Síla osudu, Othello a Nabucco G. Verdiho, a dále výběr z Pucciniho oper Le Villi, Tosca, Turandot, Manon Lescaut a Madame Butterfly. Vedle Josého Cury se v Krumlově představí i korejská sopranistka In-Hye Kim a oba pěvce doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu řízený italským dirigentem argentinského původu Mario de Rosem.

José Cura je tenoristou, dirigentem, skladatelem, operním režisérem a designérem, ale i fotografem. Tento kritikou ceněný a publikem milovaný „tenor 21. století" proslul po celém světě svými emociálně vypjatými a originálními interpretacemi hrdinů italských a francouzských oper stejně tak, jako nekonvenčními a inovativními koncertními představeními, a to díky svému bohatému, sametovému hlasu i fascinujícímu jevištnímu projevu. Jeho inteligentní, hluboko se nořící, místy až kontroverzní, avšak vždy intenzívní a nezapomenutelné výkony z něj učinily stálici předních operních domů nevyjímaje Metropolitní operu v New Yorku, Královskou operu v Londýně, Vídeňskou státní operu, Velké divadlo v Liceu, Curyšskou operu či La Scalu. José Cura je rovněž výjimečný schopností kombinovat zpěv s dirigováním. Svým působením v rolích operního režiséra, designéra a fotografa (připomeňme populární Curovu fotografickou publikaci Espontaneas) si též získal významný mediální ohlas.