Aktuality > 2020

Jihočeská intermezza letos v Českém Krumlově

Sérii šesti koncertů pod širým nebem přiváží do Českého Krumlova letní hudební festival Jihočeská intermezza. V Klášterní a Pivovarské zahradě se mohou návštěvníci těšit na hudební lahůdky v podobě netradičních interpretací písní Osvobozeného divadla, moravských lidovek nebo muzikálu. Festival nabídne i taneční představení.

Festival zahájila v Klášterní zahradě přední česká pianistka, skladatelka a nyní také čerstvá držitelka Ceny Anděl Beata Hlavenková s Kapelou Snů.

Druhý festivalový koncert nabídne 5. srpna v Pivovarské zahradě netradiční aranže známých písní z dílny Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Ondřej Ruml, Jihočeská filharmonie a kapela Matěj Benko Quintet, která patří k předním tělesům současné jazzové scény, představí v novém pojetí písně Šaty dělají člověka, David a Goliáš, Klobouk ve křoví, Život je jen náhoda a řadu dalších.

Koncertní verzi muzikálového představení Malované na skle polské autorky Katarzyny Gärtner uvede filharmonie 9. srpna. Diváci se v Pivovarské zahradě mohou těšit na nové zpracování muzikálu s orchestrem a čtyřmi sólisty.

S výběrem lidovek s Jihočeskou filharmonií zavítá do Klášterní zahrady 14. srpna Iva Bittová. Spojení moravských lidových písní za doprovodu orchestru klasické hudby slibuje nevšední zážitek.

Ojedinělou hudebně taneční show přiveze do Krumlova Escualo Quintet, se kterým vystoupí 18. srpna v Klášterní zahradě herečka Anna Polívková a tanečník Michal Kurtiš.

Festival vvyvrcholí 19. srpna koncertem Dana Bárty s jazzovou kapelou Robert Balzar Trio a Jihočeskou filharmonií.

Všechny koncerty začínají ve 20:30 hodin, vstupenky je možno zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream.

Podrobný program festivalu naleznete zde.