Aktuality > 2010

 

Hrad Rožmberk otevřel své brány

Jako první jarní vlaštovka přilétla z nedaleka zpráva o zpřístupnění hradu Rožmberk. V době, kdy většina českých hradů a zámků ještě dřímá spokojeným zimním spánkem, otevírá Rožmberk dokonce novou prohlídkovou trasu.

Již od počátku března se mohou návštěvníci kochat nově zrestaurovanými pokoji v horním patře hradu. Jídelna, salón, herna a pracovna nabízí pohled do soukromí šlechtické rodiny Buquoyů, která je s Rožmberkem již po staletí pevně spjata. Nová prohlídková trasa poodhaluje život v 2. polovině 19. století, v době kdy Jiří Jan Jindřich Buquoy budoval v prvním patře hradu rodové muzeum a pro potřeby své rodiny tak nechal upravit zmíněné pokoje v patře druhém. Na autentičnosti dodává expozici především dobový mobiliář, který byl v minulosti skryt v depozitáři hradu. Nyní, po dvou a půl letech budování, spatřil světlo světa a spolu s mnohými dalšími detaily potěší oko každého návštěvníka.

 

 

Celá prohlídková trasa je plně vytápěna, měla by tak být v provozu celoročně. Březnové prohlídky budou probíhat od úterý do pátku vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. Od dubna si bude možné prohlédnout nové pokoje také o víkendech. Základní vstupné je 50,- Kč, děti, studenti a osoby zdravotně a tělesně postižené zaplatí 30,- Kč a senioři 40,- Kč.

 

Více informací na www.hrad-rozmberk.eu