Aktuality > 2013

Průvodce GrenzGenial - více než 100 výhod 1+1 zdarma

Podnikatelé v cestovním ruchu na Lipensku, v Českém Krumlově i rakouské části Šumavy připravili turistům atraktivní výhody v novém průvodci GRENZGENIAL.

GrenzGenial Přeshraniční spolupráce s rakouskými partnery v oblasti cestovního ruchu funguje na Lipensku a v Českém Krumlově bezvadně. Nejnovější akvizicí je česko-rakouský turistický průvodce GRENZGENIAL, který obsahuje atraktivní výhody 1+1 zdarma, bonusy a tipy pro volný čas především z Lipenska, Českokrumlovska a rakouské části Šumavy. Tento unikátní projekt, do kterého vstoupilo přes sto čtyřicet subjektů v cestovním ruchu z české, rakouské i bavorské strany Šumavy, poskytuje ucelené informace z oblasti volného času, kultury a dovolené nejen u nás, ale také u našich zahraničních sousedů. K dostání je už nyní ve vybraných ubytovacích zařízeních, infocentrech.

Projekt GRENZGENIAL byl realizován za podpory a záštity místních turistických organizací a agentur. Na české straně se na vzniku podílel Českokrumlovský rozvojový fond a agentura Lipno Marketing, na rakouské straně Tourismusverband Böhmerwald a Kurverband Bad Leonfelden.

„Průvodce GRENZGENIAL považuji za ideální propojení volnočasové a kulturní nabídky regionu. Hosté ubytovaní v Českém Krumlově mohou po prohlédnutí památky Světového dědictví UNESCO vyrazit další dny na Lipensko či do Rakouska, prodloužit si tak svůj pobyt u nás a přitom zažít více. GRENZGENIAL je inovativní produkt, který přichází ve správnou chvíli, v roce konání přeshraniční Zemské výstavy Jižní Čechy - Horní Rakousko. To vše jsou příležitosti pro podnikatele i obyvatele Českého Krumlova", uvádí Jitka Zikmundová, místostarostka Českého Krumlova.

Po půlroční intenzivní práci se nám po vzoru vyhlášených zahraničních destinací podařilo vytvořit unikátní produkt, který za cenu 200 Kč nabízí praktické informace a atraktivní výhody v celkové hodnotě přes 1.000 € na více než sto turistických atrakcí pro zimní i letní sezónu.

„Díky průvodci GRENZGENIAL se turisté na Lipensku dovědí, co mohou během zimní i letní dovolené podniknout nejen u nás, ale také na rakouské či bavorské straně Šumavy. A pro změnu turisté v Rakousku získají praktické informace o turistické nabídce z Lipenska a Českokrumlovska, " sdělil Martin Řezáč z agentury Lipno Marketing, která se podílela na realizaci projektu za oblast Lipenska.

Podnikatelé v cestovním ruchu na Lipensku i v Rakousku projekt GRENZGENIAL vítají. Provozovatelé lyžařských areálů, aquaparků, sportovních půjčoven, lodní dopravy, restaurací a dalších podniků, kteří do projektu vstoupili, očekávají lepší propagaci a také více klientů „od rakouských sousedů". Pozitivní ohlasy zaznívají také z Rakouska.

„V našem regionu realizujeme přes milion přenocování za rok. S  průvodcem GRENZGENIAL můžeme našich hostům doporučit, aby během svého pobytu vyrazili také na Lipno či do Českého Krumlova, protože obě destinace jsou pro naše rakouské turisty nesmírně atraktivní", podotknul Andreas Eckerstorfer, ředitel turistického spolku Kurverband Bad Leonfelden.  

Atraktivní výhody během vrcholící zimní sezóny

Průvodce GRENZGENIAL potěší svými výhodami v zimní sezóně zejména příznivce zimních radovánek. Kdo například přijede lyžovat ve dvojici do skiareálu Sternstein, obdrží po předložení průvodce celodenní skipas v hodnotě 23 € pro druhou osobu zdarma. Na stejnou výhodu se mohou lyžaři těšit při večerním lyžování ve Skiareálu Lipno. Kdo vyrazí na Hochficht, zaplatí o 5 € méně za celodenní skipas. V průvodci nechybí výhody do aquaparků, wellness, restaurací, muzeí a galerií či levnější tankování o 2 Kč na litr.

Co nestihnete v zimě, doženete v létě

Velkou výhodou nového průvodce, je dlouhodobost. Devadesát devět procent výhod platí až do dubna 2014. Poté je v plánu nové vydání.

Více informací v českém jazyce na www.grenzgenial.cz