Aktuality > 2014

Bohemian Gran Fondo - cyklistická výzva s charitou

Gran Fondo Co je to Gran Fondo? Energie, vzrušení a atmosféra. Gran Fondo znamená v italštině velkou vzdálenost či velkou vytrvalost. Gran Fondo jsou obvykle 160-225 km dlouhé jízdy či závody. Kratší fonda jsou zkrácenou verzí Gran Fonda, vedoucí po stejné trati a vyhýbající se některým pasážím, zejména stoupání.

Spojení mimořádného sportovního výkonu s projevem lidské sounáležitosti dokumentované poskytnutím finančních prostředků na podporou celospolečensky významného projektu bylo základní myšlenkou organizátorů při vzniku Bohemian Gran Fondo. Jejich inspirací se staly kultovní La Marmotte ve Francouzských Alpách, jeden z nejtěžších cyklistických amatérských závodů na světě, a Pan Massachusetts Challenge v USA, který každoročně získává od účastníků vytrvalostní cyklistické jízdy mnohamiliónové částky v USD na výzkum rakoviny.

Centrem Bohemian Gran Fondo, které se celkovou vzdáleností (186 km) i nastoupanými metry (cca 4500 m) může směle měřit i se svým velkým sportovním vzorem La Marmotte, se 4. října 2014 stane město Český Krumlov.

Vedle tratě Gran Fondo si účastníci mohou zvolit i dvě kratší tratě - Fondo Český Krumlov na 126 km či Mamma HELP Fondo na 46 km, probíhající na části tratě Bohemian Gran Fondo. I tyto tratě však svou délkou a zejména výškovým profilem představují pro jezdce, kteří si je zvolí, vážnou sportovní výzvu. I oni tak mohou pomoci naplnit motto organizátoru: "Race to Help, Help to Win". Bohemian Gran Fondo spojila své jméno v roce 2014 s neziskovou organizací Mamma HELP, která má ve svém poslání pomoc ženám s onkologickým onemocněním prsu a která se stala charitativním partnerem závodu. Veškerý výtěžek z registračních poplatků účastníků připadne této organizaci a registrační poplatek bude placen přímo na účet Mamma HELP. Akce proběhne pod záštitou starosty města Český Krumlov Dalibora Cardy.

www.bohemiangranfondo.cz