Aktuality > 2010

Nechte si chutnat!

Kamenné pevné zdi, mohutné dřevěné stoly, hořící a příjemně praskající dřevo v krbu, korbely piva, číše plné vína, vynikající české pokrmy, usmívající se hostinská a vše doplňují světla svící...Právě jsme nahlédli do jedné z českokrumlovských krčem. O tento zážitek nemůžete být ochuzeni a proto přijměte pozvání ke stolu.

Na jídelních lístcích krumlovských restaurací či hospůdek převažuje tradiční česká kuchyně. Místní kuchaři však k receptům přidali špetku lokální invence a Vy si proto můžete pochutnat na specialitách jako je „staročeská hostina", pivovarský guláš, vepřový špíz vodníka Brčála či kapsa pana Voka. Na stole samozřejmě nesmí chybět ani polévka - jihočeská kulajda, chasnický oukrop s kroupami nebo vyhlášená česnečka v chlebu.
K dobrému jídlu patří i dobré pití. A k dobrému českému jídlu patří bezesporu lahodné české pivo. Ochutnat můžete zlatový mok z místního pivovaru Eggenberg, jihočeský Budvar a řadu dalších. Na své si přijdou i vinaři, kteří si mohou vychutnat kvalitní sudová vína z Čech, Moravy i zahraničí.
Opomenout nesmíte ani moučníky. Buchty jako od babičky, palačinky nebo staročeské lívance budou ideální sladkou tečkou Vaší hostiny.

Výborné jídlo a pití ještě dokreslí jedinečná a nezapomenutelná atmosféra. Při hostině v některé ze středověkých krčem se budete cítit jako šlechtici, jinde můžete obdivovat originální interiér vyzdobený sbírkou prvorepublikových reklamních cedulí nebo působivé prostředí bývalých pivovarských lednic či starého mlýna nebo si vychutnat moderní gourmet gastronomii.

Pokud patříte mezi příznivce zahraniční kuchyně, najdete i v Českém Krumlově něco pro svůj mlsný jazýček. Pochutnat si můžete na kuchyni francouzské, italské pizze či těstovinách nebo čínských specialitách.

Vychutnejte si Český Krumlov!

Krčma Šatlava      Krumlovský mlýn      Krčma U Dwau Maryí