Aktuality > 2016

Festival vína Český Krumlov® přivítá sv. Martina

Slavnostní výsadbou vinné révy na terasách u domku Egona Schieleho byl v pátek 21. října v 15:00 hod. zahájen pátý ročník Festivalu vína Český Krumlov, který bude probíhat až do soboty 26. listopadu. Občanům a návštěvníkům města festival nabídne desítky nejen vinařských, ale také gastronomických zážitků.

Festival vína Český Krumlov V pátek 11. 11. v 11:11 hod. si nenechte ujít tradiční příjezd sv. Martina, který přiveze Svatomartinské víno a zahájí Svatomartinské hodování. Při otvírání Svatomartinských vín zahraje skupina Cimballica, která se postará rovněž o úžasnou atmosféru večerní Svatomartinské veselice v hostinci Depo. Svatomartinské víno z náměstí Svornosti poputuje do jedenácti krumlovských restaurací, kde si budete moci od pátku 11. listopadu až do neděle 20. listopadu vychutnávat první víno roku a k tomu tradiční svatomartinskou husu v podobě Svatomartinského vína a menu.

Festival vína Český Krumlov Oblíbená Zámecká slavnost vína, která se bude konat v sobotu 19. listopadu od 14:00 - 22:00 hod., představí 30 vinařství z tuzemska i zahraničí. V rámci degustační a prodejní přehlídky vín budou moci zájemci ochutnat přes 300 vzorků výborných vín a zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu. Kromě tradičních hvězdných vinařství Volařík, Reisten či Sonberk se letos představí také další neméně hvězdná vinařství: např. Zámecké vinařství Bzenec, které získalo titul Vinařství roku 2015, vinařství Vinselekt Michlovský či dynamicky se rozvíjející vinařství Trávníček a Kořínek. Vedle tuzemských vín budou mít možnost návštěvníci ochutnat také výběr vín ze Španělska, Itálie, Francie, Německa, Maďarska nebo vína několika rakouských vinařství.

Festival vína Český Krumlov Festival vína v Českém Krumlově je především o setkávání s milovníky a znalci vína. Po celou dobu festivalu tak ve spolupráci s místními provozovateli restaurací probíhá program Víno & Gastronomie & Kultura, který nabízí desítku možností přátelského posezení u sklenky vína s uznávanými sommeliéry, vinaři a dalšími vinařskými osobnostmi. Budete moci např. ochutnat víno s vyhlášeným francouzským enologem prof. Christophem Garnierem v rámci Putování po zámcích a vinařstvích řeky Loiry, vychutnat si světoznámá champagne včetně proslulé La Grande Dame vyráběné z hroznů na keřích 200 let starých, které patří k nejproslulejším v Champagne, či se přenést za přispění výkladu Jiřího Mecnera ze společnosti Víno Markuzzi do italských Dolomit.

Vstupenky na Zámeckou slavnost vína a akce konané v rámci programu Víno & Gastronomie & Kultura mohou zájemci zakoupit v Infocentru Český Krumlov, příp. je lze rezervovat on-line na www.ckrumlov.cz/tickets.

 

PODROBNÝ PROGRAM FESTIVALU VÍNA ČESKÝ KRUMLOV 2016

FOTOGALERIE

PARTNEŘI FESTIVALU