Aktuality > 2015

Festival komorní hudby 2015

Festival komorní hudby Již 29. ročník nejstaršího hudebního festivalu v Českém Krumlově začíná tradičně Barokní nocí (26. 6. a 27. 6.) s rejem masek, zpěvy, tanci, stylovou hostinou, zámkem a barokními zahradami ve světle svíček. Vrcholem celé noci bude opera v zámeckém barokním divadle - Wenzel Müller: „Sestry z Prahy".

Na dvou festivalových koncertech bude připomenuto 70. výročí konce 2. světové války a tragických událostí, které přinesla. Bude to jednak 28. 6. mimořádným koncertem v rekonstruované českokrumlovské synagoze. Vystoupí zde soubor Blumsingers Praha, který vede Josef Kšica a na programu jsou skladby od Maxe Brucha, Gideona Kleina, Petra Ebena či Michaela Nymana. Výročí války, i památce nedávno zesnulého válečného veterána Jana Horala bytostně spojeného právě s Krumlovem, bude patřit i závěrečný koncert festivalu 4. 7. Jeho vrcholem bude Charpentierovo Te Deum, slavné dílo francouzského baroka, jehož tématem je díkůvzdání. Sólově v rámci koncertu vystoupí violistka Jitka Hosprová v jednom z prvních koncertů od Georga Philippa Telemanna.

Festival komorní hudby Pokud jde o komorní koncerty, uslyšíme trio, smyčcové kvarteto i větší obsazení. V koprodukci s festivalem Europäische Wochen vystoupí 1. 7. Fresco Trio. V obsazení klavírního kvintetu 2. 7. zazní dva skvostné klavírní koncerty. Klavírista Jan Simon provede s Heroldovým kvartetem jak Koncert č. 13 Wolfganga Amadea Mozarta, tak zejména Klavírní koncert č. 1 e-moll Fryderyka Chopina. Adamus Ensemble pak 3. 7. vzdá hold někdejšímu prezidentovi festivalu Josefu Sukovi a přidá několik hobojových koncertů vrcholného baroka.

Na terase Hotelu Růže vystoupí 30. 6. také Juwana Jenkins s Bluesbandem. A na náměstí Svornosti loni osvědčený Jazzband schwarzenberské gardy. Ale ještě jeden výjimečný koncert bude hostit Hotel Růže a připomene tak svou vlastní minulost. Hotel byl původně jezuitskou kolejí a Jiří Stivín spolu se svým Collegiem Quodlibet uvede 28. 6. v Jezuitském sále hotelu Růže koncert Hold Tovaryšstvu Ježíšovu.

 

www.ckrumlov.cz/fekohu2015