Aktuality > 2018

Festival barokních umění Český Krumlov 2019

XII. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov uvede od 20. do 22. září 2019 novodobou světovou premiéru barokní opery Demofoonte od německo-italského hudebního skladatele Johanna Adolfa Hasseho. První verze byla uvedena poprvé v Drážďanech na jaře roku 1748, druhá, mírně přepracovaná verze opery pak měla premiéru v benátském Teatro San Giovanni Grisostomo 26. prosince 1748.

Novodobou světovou premiéru slavnostní opery Demofoonte uvede špičkový mezinárodní barokní orchestr Hof-Musici za řízení cembalisty Ondřeje Macka, společně se stálými sólisty souboru a v režii Zuzany Vrbové.

Barokní soubor Hof-Musici se ve spolupráci s Festivalem barokních umění Český Krumlov Hasseho dílu věnuje soustavně. V letech 2007–2014 uvedl v českokrumlovském zámeckém divadle čtyři Hasseho celovečerní, od doby jejich vzniku neprovedené opery (Semele, Tito Vespasiano, Enea in Caonia, Ipermestra).

Kromě tří představení Hasseho opery Defomoonte v Barokním divadle na Zámku Český Krumlov se návštěvníci v rámci XII. ročníku Festivalu barokních umění Český Krumlov mohou těšit na řadu nevšedních koncertů komorní a chrámové hudby 16. - 18. století. Cílem Festivalu barokních umění Český Krumlov je totiž přiblížit divákům dosud neuvedené opery 18. století, a to včetně dobového jevištního ztvárnění. Chybět nebude ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace

Vstupenky na barokní operu jsou již v prodeji a lze je zakoupit v Infocentru Český Krumlov nebo na www.ckrumlov.info/tickets.

Více informací na www.ckrumlov.info/opera

Fotogalerie předchozích ročníků