Aktuality > 2015

Mysterium Šumava

EGON SCHIELE ART CENTRUM

PRODLOUŽENO DO 31. 1. 2016

Rozsáhlá výstava Josefa Váchala, instalovaná na ploše 1000m2 dokládá umělecký vývoj s důrazem i na méně prezentovanou a dokonce podceňovanou část jeho tvorby, tj. ex libris, kde jsou umělecký vývoj, střídání technik, stylů a témat na omezeném prostoru pak zvláště zřetelné. Jde o retrospektivní výstavu, která bude plnit umělecký i didaktický cíl pro širokou veřejnost; představí dřevorytové cykly z desátých let, soubor olejomaleb z 20. let, soubor kreseb z let čtyřicátých, ale i ukázky dřevořezby a Váchalových knih. Vystaveno bude i dílo nejznámější, odborníky řazené mezi nejvýznamnější díla 20. století - Šumava umírající a romantická.

Fotografie Josefa Seidla a jeho syna Františka jsou další samostatnou výstavou, kterou Egon Schiele Art Centrum představuje. Letos uplyne 110 let od vybudování tehdy nejmodernějšího fotografického ateliéru na Šumavě a 10 let od doby, kdy tento dům s ateliérem zakoupil Českokrumlovský rozvojový fond a zahájil náročný projekt záchrany a vybudování dnešního Musea. Výstava je poctou oběma fotografům, poctou Šumavě i městu Český Krumlov a také několika osobnostem, které odkaz obou fotografů Seidlových zachránily.

Téma přírody, zejména pak světoznámého koutu Šumava/Böhmerwald je v době, kdy se média nepřetržitě zabývají válkou a terorem, nanejvýš vhodné, připomíná nám krásu našeho regionu a jeho historii jako věčnou inspiraci pro umění i pro každodenní život.

www.schieleartcentrum.cz | www.seidel.cz

Josef Váchal – Roklanské jezero         Josef Seidel – Velký Javor – turistická chata před rokem 1920        
Josef Váchal – Vlastní podobizna

Český Krumlov CARD

Klíčové památky mohou turisté navštívit s Český Krumlov Card. Tato karta je cenově velice zvýhodněnou vstupenkou do 4 nejatraktivnějších muzeí a galerií (úspora 50%) - Hradní muzeum a zámecká věž, Egon Schiele Art Centrum, Museum Fotoateliér Seidel a Regionální muzeum v Českém Krumlově.
Více informací: www.ckrumlov.cz/card