Aktuality > 2011

Ekofilm 2011 v Českém Krumlově 

Ekofilm 2011 Ve dnech 3. – 9. října 2011 se stejně jako Dan Bárta, Jiří Menzel nebo Květa Fialová budete moci vypravit do Českého Krumlova, Českých Budějovic i Třeboně na Ekofilm. 37. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví zve návštěvníky na bohatý program – filmy, besedy, výstavy a další zajímavé akce.       

Letošní ročník festivalu je věnován Mezinárodnímu roku lesů. Symbolem se stala rašící borovice, a proto se bude festivalový program věnovat stromům a lesům ve všech podobách. Promítání bude oficiálně zahájeno v pondělí 3. 10. ve 20.30 v českobudějovickém kině Kotva uvedením amerického filmu Yanna Arthuse Bertranda O lesech a lidech. Atmosféru zpříjemní Swing Trio Avalon a Jakub Šafr.  

Ve čtvrtek 6. října se Ekofilm přestěhuje do Českého Krumlova. Zde nabídne návštěvníkům zajímavý program v prostorách městského divadla, prelatury a kina. V pátek 7. října budete moci zhlédnout v městském divadle představení Pátá dohoda, které je pokračováním Čtyř dohod s Jaroslavem Duškem. V městském divadle můžete také navštívit individuální projekce všech přihlášených filmů. Hudební doprovodný program nabídne v pátek večer koncert Ivana Hlase, v sobotu potom koncert Varhana Orchestroviče Bauera a jeho Jazzové sekce OFO a Epoque quartetu.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne v sobotu 8. října večer v městském divadle. Vítězné filmy zde můžete zhlédnout během nedělního dopoledne.  

Bližší informace včetně programu naleznete na www.ckrumlov.cz/ekofilm2011.

Prodej a rezervace vstupenek na www.ckrumlov.cz/tickets nebo prostřednictvím Infocentra.