Aktuality > 2010

Ekofilm 2010

Ekofilm kino Kotva Začátkem října se bude ve dnech 4. až 10. října konat na jihu Čech již 36. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví - EKOFILM 2010. Zahájení proběhne 4. října v Třeboni za účasti vzácných hostů. Kromě promítání zahajovacího filmu v kině Světozor se můžete přidat k cyklojízdě kolem rybníka Svět, nebo přijít na vystoupení v současnosti žádané a populární kapely The Tap Tap, složené ze studentů Jedličkova ústavu. Celým festivalem bude provázet, stejně jako v minulých dvou letech herec, improvizátor a moderátor Jaroslav Dušek. Kromě moderování můžete jeho herecké umění obdivovat i ve dvou představeních.

EKOFILM se v Třeboni zdrží do 6. října. Současně bude festivalové dění probíhat od 4. do 7. října na tradičních místech v Českých Budějovicích: v kině Kotva a na Jihočeské univerzitě. Tam vás přivítá nová, krásná Akademická knihovna, dobře dostupná široké veřejnosti. Některé akce jsou naplánovány i v kavárně Domu knihy Kanzelsberger. Na  víkend, od 8. do 10. října se festival přesune do Českého Krumlova, do Městského divadla a dalších prostor ve městě. Během celého týdne bude navíc za školáky do vybraných jihočeských měst jezdit kinobus EKOFILMU.    

Ekofilm Jihočeská univerzita Hlavním mottem letošního ročníku je Mezinárodní rok biodiverzity. Do soutěže se přihlásilo přes dvě stovky filmů, z nichž mnohé se věnují právě tomuto tématu. Zaměření celého festivalu je však daleko širší, a tak ani snímky nebudou „jednobarevné". Zhlédnout vybraný film z katalogu můžete buď v rámci festivalového programu, nebo individuálně v sekci „promítání na přání".

EKOFILM je také místem pro diskuze, workshopy, besedy, kterých se účastní zajímavé osobnosti z uměleckého, či odborného světa. Protiváhou vážných témat bude koncertní, divadelní a jiná programová nabídka zahrnující výstavy, či ochutnávku biovín. Už teď vás můžeme například pozvat na procházku do lesa Ekofilmu. Uvidíte, jak se za čtyři roky od založení rozrostl. A kdo není na chození, může zasednout do publika skupiny Yo Yo Band, či Okamžitého filmového orchestru.

Na festivalu jsou vítáni všichni, kterým není jedno kde a jak žijí. Vstup je zdarma!

Více informací zde.