Aktuality > 2015

Národní zahájení Dnů evropského dědictví

Český Krumlov má tu čest hostit v termínu 4. - 6. 9. Národní zahájení Dnů evropského dědictví. Jedná se o velmi prestižní akci, která nabídne návštěvníkům řadu zajímavého.

Kláštery Pro letošní rok bylo zvoleno celorepublikové téma „Památky znovuzrozené". Toto téma odkazuje mj. na probíhající revitalizaci Klášterů Český Krumlov. Během akce budou mít návštěvníci jedinečnou možnost nahlédnout právě do areálu klášterů, ale také do mnoha dalších památek.

Celý program otevře v pátek 4. 9. v 17.00 hod. vernisáž výstavy Nositelé tradic lidových řemesel v Regionálním muzeu. Tato výstava oceňuje a zviditelňuje výrobce, kteří na vynikající technické úrovni ovládají jedinečné a zánikem ohrožené technologie lidové výroby. Páteční večer bude následně ve znamení barokní kultury - v prostorách klášterního kostela Božího těla zazní Slavnostní koncert barokní hudby v podání souboru Hof-musici a klášterní zahradu osvětlí barokní ohňostroj Theatrum Pyrotechnicum.

Dny evropského dědictví budou slavnostně zahájeny v sobotu 5. 9. v 10.00 hod. v klášterní zahradě. Následně se v areálu klášterů na celý víkend otevře řemeslný trh a v Pivovarské zahradě ožije kupecká osada Krumbenowe, kde se návštěvníci rázem ocitnou v pravěku a středověku. Své brány zdarma otevřou různé památky, kulturní instituce, ale také běžně nepřístupné objekty. O završení sobotního programu se postarají Bratři Ebenové.

Během pátku a soboty (4. - 5. 9.) se navíc můžete vydat na objevování Jižního meandru a poznat všechny jeho „poklady" - Museum Fotoateliér Seidel, Městský park, Zahradní ateliér Egona Schieleho a Synagogu.

www.ckrumlov.cz/ehd