Aktuality > 2014

Dny evropského dědictví v Českém Krumlově

13. - 14. 9. 2014

Dny evropského kulturního dědictví Český Krumlov Dny evropského dědictví (European Heritage Days - EHD) jsou celoevropskou akcí věnovanou osvětě v tématech historie a péče o památky. Město Český Krumlov se k této akci každoročně připojuje a v roce 2015 bude mít dokonce tu čest, hostit její celorepublikové zahájení.

Letošní program Dnů evropského dědictví je v Českém Krumlově věnován zejména probíhajícímu projektu Revitalizace areálu klášterů. V objektech nyní probíhá čilý stavební ruch, aby už v září příštího roku mohly kláštery přivítat první návštěvníky. V rámci EHD bude představen celý projekt prostřednictvím přednášek a pro zájemce budou připraveny i exkurze na místo činu. Přednášky se uskuteční v ambitu malé kvadratury bývalého minoritského kláštera, dnes Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky. Sraz zájemců o prohlídky částečně zpřístupněného klášterního areálu v průběhu stavebních oprav bude v prostoru Tramínu u bývalého minoritského kláštera.

V sobotu v rámci EHD nabídne Regionální muzeum v Českém Krumlově bezplatný vstup k prohlídkám muzejních expozic. Celý víkend pak bude zdarma zpřístupněna českokrumlovská synagoga a oblíbené výletní místo, Kaple Bolestné Panny Marie a sv. Kříže na Křížové hoře. Zájemci mohou po oba dny také využít 50 % slevu ze vstupného v Museu Fotoateliér Seidel. Už v úterý 9. září si lze prohlédnout dobově osvětlený fotoateliér za letního úplňku s výkladem kostýmovaných průvodců či shlédnout projekci nejvzácnějších fotografií ze Seidelovy sbírky, a to přímo v zahradách musea.

Kapacita exkurzí a prohlídek je omezená. Rezervace a další informace sledujte na www.ckrumlov.cz/ehd2014.