Aktuality > 2012

Dny evropského dědictví 2012

Stejně jako každý rok přináší tyto dny výjimečnou až neopakovatelnou příležitost nahlédnout do běžně nepřístupných míst významných památek a seznámit se s procesy jejich záchrany a obnovy.

Program, který připravuje město Český Krumlov ve spolupráci s Muzeem stavebních dějin a řemesel, proběhne v letošním roce ve dnech 10. až 16. září. Jako každoročně bude sestaven z exkurzí, komentovaných prohlídek a přednášek pro širokou veřejnost.

Jednou ze zapojených institucí je Muzeum stavebních dějin a řemesel, jehož návštěvník má na nevelkém prostoru ojedinělou možnost nahlédnout do stavební historie středověkého města. Kromě expozice zde můžete zhlédnout architektonicky zaměřené přednášky a navštívit nový Fairtrade krámek či kavárnu.

Součástí EHD (European Heritage Days) v Českém Krumlově jsou i zajímavé exkurze, které vás zavedou př. do Hradební ulice, bývalého kláštera minoritů, klášterního kostela, velkého ambitu nebo kaple sv. Wolfganga. Zpřístupněna bude i osmiboká barokní kaple Panny Marie Bolestné a sv. Kříže postavená roku 1710 nebo Museum Fotoatelier Seidel, které k této příležitosti připravilo divadelní prohlídky. Při prohlídce se vrátíte zpět v čase na počátek 20. století a nahlédnete do domácnosti i podniku manželů Seidelových.

To však není všechno. Na návštěvníky čeká i prezentace projektu Zemská výstava 2013, novinka - exkurze zrekonstruovaného ateliéru Egona Schiele nebo přednáška Kulturní bohatství eggenberské knihovny v Mincovně na II. zámeckém nádvoří. Přednáška proběhne za účasti autorského kolektivu odborné publikace Ve znamení havranů, vydané jako příspěvek k 20. výročí zápisu města na Seznam kulturního dědictví UNESCO.

Podrobný program akce.

Plakát EHD v Českém Krumlově 2012.

K příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví je připraven také výhodný a zajímavý program pro školy. Více na www.ckrumlov.cz/skoly2012

 Museum stavebních dějin a řemesel Exkurze v areálu klášterů Kaple na Křížové hoře

Museum Fotoatelier Seidel Atelier Egona Schiele Státní hrad a zámek Český Krumlov