Aktuality > 2014

EDUKOFILM - vzdělávání filmem

Edukofilm 2014 Občanské sdružení EKOFILM připravilo druhou filmovou přehlídku Edukofilm - vzděláváme filmem, která proběhne 23.-25. října 2014 v Českém Krumlově, Českých Budějovicích a Třeboni.

Přehlídka tak navazuje na patnáctiletou jihočeskou historii filmového festivalu Ekofilm, který v posledních třech letech probíhal v Ostravě. Programem Edukofilmu jsou ozvěny mezinárodních filmových festivalů Voda, moře, oceány, Life Sciences Film Festival a Envirofilm. Návštěvníci zhlédnou výběr 12 oceněných a nejzajímavějších filmů z těchto tří tematicky spřízněných festivalů, dalších 10 filmů jsme vybrali pro projekce pro školy.

Promítat se bude na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, v Kině Luna a v Městském divadle v Českém Krumlově, a také v Domě přírody v Třeboni. Dopolední projekce jsou určeny pro základní školy, odpolední pak pro střední školy a veřejnost.

Ve čtvrtek 23. 10. od 16 hodin je připraven program na Přírodovědecké fakultě JU v Českých Budějovicích, kde se promítne film Vraky v hlubinách z cyklu Tajemné hlubiny s Robertem Ballardem z produkce National Geographic. Následovat bude beseda na téma „Tajemství vraku Estonia" s vrakovým potápěčem, kameramanem, fotografem a členem expedice Estonia, Jindřichem Böhmem.

V pátek od 20 hodin jsou všichni příznivci jihočeského festivalu zváni do Divadelního klubu Ántré na přátelské setkání, kde zahrají Bluesberry.

Festival Edukofilm se koná za finanční podpory Jihočeského kraje a města Český Krumlov.

Celý program s anotacemi filmů je ke stažení na www.ekofilm.eu/edukofilm nebo ZDE

Vstup na program zdarma.