Aktuality > 2014

Den s handicapem, den bez bariér

Den s handicapem, den bez bariér Každoroční tradiční setkání „bez bariér" se v historickém centru města uskuteční v sobotu 13. září 2014. Na rozdíl od několika minulých ročníků, které zvolily za centrum setkání a doprovodného programu areál českokrumlovského hradu a zámku, se ten letošní, již jedenáctý ročník, opět představí na náměstí Svornosti.

Velkolepý prostor hlavního náměstí jistě poskytne dostatečné zázemí nejen k uskutečnění akce, ale také k její propagaci před domácím a zahraničním publikem. Přímo před budovou radnice bude během dne probíhat zajímavý kulturní program, chybět zde nebude ani přehlídka výrobků chráněných dílen.

Program akce je bohatý. Prohlídka speciálně upraveného okruhu atraktivních zámeckých interiérů v doprovodu průvodců je možná i letos. Pro ty z vás, které kromě poznání láká i trocha romantiky a dobrodružství, jsou opět přichystány oblíbené plavby na vorech po řece Vltavě. Prohlédnout si budete moci i tajemné podzemí grafitového dolu, do jehož štol vás zaveze důlní vláček. Nebude chybět ani prohlídka města pro vozíčkáře a zrakově postižené s doprovodem profesionálního průvodce. Na vaši návštěvu jsou toho dne připravena i významná muzejní a galerijní zařízení ve městě.

Den s handicapem Doporučujeme všem účastníkům akce, aby se co nejdříve zaregistrovali, a tak si rezervovali vybranou prohlídku či akci a parking zdarma. Kapacita některých prohlídek a akcí je omezená, proto je můžeme garantovat pouze do vyčerpání provozovatelem stanovených limitů. Můžete využít rezervační on-line formulář, nebo napsat email na handicap@ckrumlov.cz. Akce se můžete samozřejmě zúčastnit i bez předchozí registrace, stačí přijít k registraci v den konání akce. Přednost však mají dříve zaslané registrace.

Pokud chcete organizátorům pomoci jako dobrovolný asistent, nahlaste se prostřednictvím e-mailu handicap@ckrumlov.cz.
Věříme, že vám letošní programová nabídka přijde vhod a že společně opět prožijeme den plný zážitků, radosti, nových objevů a přátelských setkání.

www.ckrumlov.cz/handicap2014