Aktuality > 2009

Změna podmínek parkování na městských parkovištích od 1.dubna 2009

Českokrumlovský rozvojový fond, provozovatel městského parkovacího systému, provedl k prvému dubnu několik změn v ceníku parkovacích produktů a služeb. Ke zvýšení hodinové ceny parkovného o jednu pětikorunu dochází na parkovištích „P1-Jelenka 1" (na 35Kč), „Pr-Jelenka 2" (30Kč) a „P2-Pod poštou" (20Kč). O pětikorunu (na 25Kč) se rovněž navýšila hodinová sazba u tzv. „bodové karty", a to v „komerčním čase" od 10,00 do 14,30 hodin. Dvoukorunová hodinová sazba parkovného ve zbývajících denních i nočních hodinách (14,30 až 10,00), díky které je bodová karta nejoblíbenějším parkovacím produktem nejen mezi obyvateli města, zůstala zachována. Dalším vyhledávaným produktem je tzv. „zaměstnanecká karta", určená dle svého názvu zejména pro zaměstnance, kteří potřebují zaparkovat svůj vůz po dobu svého zaměstnání za nižší cenu, než činí běžné komerční parkovné. Zde došlo ke dvěma změnám. Jednak se rozšířila možnost parkovat s touto kartou kromě parkoviště „P2-Pod poštou" i na parkoviště „Pr-Jelenka 2", jednak došlo ke zvýšení základní měsíční ceny parkovného (všechny měsíce mimo červenec a srpen) ze 150Kč na 160Kč. Poslední změnou v ceníku parkovacích služeb je úprava cenových tarifů u tzv. „denních karet" využívaných zejména návštěvníky města a jejich ubytovateli. Ceny jedno a dvoudenní karty se poprvé od jejich zavedení před pěti lety zvýšily o desetikorunu na 150Kč/1den a 280Kč/2dny. Naopak ke snížení cen došlo u vícedenních karet - od 20Kč u čtyřdenní, až po 140Kč u sedmidenní karty.

Všechny ostatní produkty i jejich ceny zůstaly zachovány, včetně cen garantovaného parkování pro tzv. rezidenty (obyvatele centra města) - 1.200Kč/rok (u rezidentů nad 60 let ročně 600Kč). Zachována zůstala i možnost bezplatného vjezdu a parkování po dobu 20 minut na hlavních parkovištích P1, P2 a P3. Tato výhoda platí jak pro běžné parkování (bez karty), tak pro držitele bodových karet. Beze změn zůstaly i poplatky placené prostřednictvím mincovních parkovacích automatů v tzv. zónách placeného stání na místních komunikacích.

Přehled o všech parkovacích produktech a službách a jejich aktuálních cenách je možné získat v sídle provozovatele na tel. čísle 380 711 429 v pracovních dnech od 8 do 16 hodiny.