Aktuality > 2010

Vezměte děti s sebou!

Říká se, že děti jsou radost, ale také starost. Tato obava by vás však od návštěvy Českého Krumlova i s vašimi nejmenšími neměla v žádném případě odradit. Množství aktivit určených malým i větším dětem je zárukou, že výlet se stane potěšením jak pro vaše potomky, tak pro vás.

Typickou, neodmyslitelnou a zřejmě nejvděčnější podívanou skýtají medvědi v hradním příkopu - živí „méďové" zaručeně nezklamou žádného z malých návštěvníků. Zábavu a podívanou, dokonce pro celou rodinu, zase zaručují expozice Wax Musea nebo Muzea útrpného práva: Na setkání s těmi nejslavnějšími světovými osobnostmi či na pohled do temných dob středověké inkvizice jen tak nezapomenete. Chcete vidět rozzářené oči svých potomků? Vezměte je do pohádky! V Muzeu marionet nebo v Pohádkovém domě s výstavou loutek a loutkových divadel se nudit rozhodně nebudou. Děti s sebou můžete zcela bez obav vzít také na exkurzi do bývalého grafitového dolu - zvláště pro kluky bude mít takováto výprava do podzemí nádech dobrodružství. Neméně zábavná je pak i plavba na vyhlídkovém voru okolo centra města, při níž bezpečně sjedete náročný, ale velmi oblíbený jez pod Plášťovým mostem.

Pro vás odpočinek a příjemné posezení, pro vaše děti zábavu a rozptýlení - obojí nabízí moderní dětské hřiště, které je pojato jako zahrada plná her s množstvím prolézaček a atrakcí jak pro nejmenší tak i větší děti.

Grafitový důl     Regionální muzeum     Svatováclavské slavnosti - děti

Chcete-li prožít výlet či dovolenou v Českém Krumlově aktivně a nemuset se odloučit od svých dětí, určitě najdete řadu „společných" činností: Patří mezi ně zejména vyjížďky na koních, cyklistické výlety, lukostřelba, koloběžky nebo třeba sjíždění Vltavy. Díky několikakilometrové bezpečné a kvalitní stezce podél Lipna také in-line bruslení, dále nejrůznější aktivity na hladině jezera - loďky, turistické katamarány, šlapadla, plavba parníkem a jiné. V zimě pak samozřejmě nechybí ani lyžařská škola pro nejmenší ve Skiareálu Lipno.

Na programy pro děti však nezapomínají ani pořadatelé akcí určených na první pohled dospělým. To platí třeba o Krumlovském vodáckém maratónu, Slavnostech pětilisté růže, Svatováclavských slavnostech a řadě dalších.

Zkrátka, vašim dětem se v Českém Krumlově bude líbit. A zvláště třeba v čase Adventu, kdy město žije poezií blížících se Vánoc, jež přinášejí radost právě těm nejmenším: Stále oblíbenější českokrumlovské tradice, jakými jsou rozsvěcení stromu na náměstí, psaní dopisů Ježíškovi, nadělování dárků medvědům v hradním příkopu a další, hovoří samy za sebe.

Speciální nabídka: pobytový balíček "Rodinná pohoda"