Aktuality > 2016

Den dětí v Českém Krumlově

V kině, na hřišti, v parku - letošní oslavy Dne dětí v Českém Krumlově se konají hned na několika místech a nabízejí pestrý výběr. 

Den dětí V neděli 29. května oslaví děti svůj svátek spolu s Domem dětí a mládeže. Pro děti do 10 let se promění Městský park v Pohádkový park s nejrůznějšími pohádkovými stanovišti, na kterých budou děti plnit zábavné úkoly. Pobyt v Městském parku dětem a jejich rodičům zpříjemní od 10.00 do 14.00 hodin vystoupení dětí z hudebních, tanečních a sportovních kroužků DDM a od 14.00 do 18.00 hodin krumlovská kapela SITUACE. Pro starší děti jsou u rybníka na Horní Bráně připraveny úkoly sportovně adrenalinové i zábavně vědomostní - např. aquazorbing, slalom na raftech, záchranářské desatero, ukázky záchranného sportu, výcviku záchranných a služebních psů, ukázky policejní techniky. Ti odvážnější se navíc mohou spustit od divadla lanovkou přes řeku až k Pivovarským zahradám. K jízdě je potřeba si s sebou vzít pouze písemný souhlas rodičů. Start obou tras je naplánovaný od 9.30 - 13.00 hodin.

Velký dárek dětem v podobě speciálního promítání v den, který patří všem dětem, připravilo na středu 1. června českokrumlovské kino Luna. Od 17:30 hod. se děti mohou těšit na předpremiéru filmu Želvy Ninja 2, který o den později startuje v českých kinech.

Oslavit svůj svátek a zároveň získat svůj první řidičský průkaz mohou děti ve čtvrtek 9. června od 15.00 hod. v rámci Sportovního odpoledne na dopravním hřišti Domu dětí a mládeže, které pro ně připravilo mateřské centrum Míša. Děti si zazávodí na malých motorkách, koloběžkách, odrážedlech nebo kolech. Provoz na dopravním hřišti bude řídit opravdový policista a děti se mohou těšit na krásné ceny.

Budete-li chtít s dětmi podniknout větší výlet, můžete se již v sobotu 28. května vydat na výlet lodí VLTAVA z Lipna n.V. do Horní Plané, kde se na pláži koná dětský den. Během plavby čekají na děti ukázky námořnických dovedností, v cíli se pak budou moci svézt také loděmi Povodí Vltavy a na Bafalu, zkusit si, jak se chodí na chůdách nebo si společně s rodiči zahrát oblíbenou hru kuličky.