Aktuality > 2013

Mezinárodní den průvodců - akce pro veřejnost

Historické centrum města Český Krumlov, zimní pohled

Sdružení průvodců Český Krumlov zve veřejnost  na prohlídky města Český Krumlov a debatu „Krumlov v letech 1938 - 1948 očima pamětníků" . Obě akce proběhnou poslední únorový víkend k příležitosti Mezinárodního dne průvodců,  který se připomíná 25.2. 2013.

Prohlídky historického centra města s místními průvodci se budou konat v sobotu 23.2.2013 od 14:00., zahájení na náměstí Svornosti. Přijďte si užít poklidné krásy zimního města a lépe poznat místní  historii a architekturu populární  UNESCO destinace v hlubších souvislostech.  Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z akce věnují průvodci společně se svým příspěvkem  na Fond ohrožených dětí  -  Klokánek

V neděli 24.2. 2013 od 14.00 proběhne moderovaná debata „Krumlov v letech 1938 - 1948 očima pamětníků".  Jedná se o jednu z každoročních čtyřech vzdělávacích přednášek, které členové Sdružení průvodců Český Krumlov dlouhodobě absolvují v rámci zvyšování své odborné kvalifikace.  Inspirací pro debatu  o pohnutém období našich dějin byl známý pořad  České televize - Historie.cs.  Debata  s pamětníky se bude konat v Regionálním muzeu Český Krumlov, bude moderována členem sdružení průvodců a bude přístupná pro veřejnost. Vstup zdarma. 

Otázky k daným tématům pro pamětníky mohou zájemci zaslat předem na e-mail Sdružení průvodců Český Krumlov:  pruvodci@ckrumlov.cz.