Aktuality > 2013

Oslavte s námi Mezinárodní den památek a historických sídel 2013

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště České Budějovice ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem, spol. s r.o. a správou Státní hradu a zámku v Českém Krumlově nabízí u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel

didaktický program pro školy Objevování barokní zahrady zámku v Českém Krumlově

ve dnech 15. a 16. dubna 2013.Objevování barokní zahrady zámku v Českém Krumlově - Národní památkový ústav

Účastníci mají jedinečnou příležitost objevovat speciální atmosféru, tajemství a kouzla půvabných prostor zámecké zahrady a letohrádku Bellaria

Informace k prohlídkám:

Prohlídky jsou určené dětem ve věku 8 - 12 let, program trvá 1,5 - 2 hodiny.

Sraz účastníků je u vstupu do tzv. Zimní zámecké jízdárny

Prohlídky začínají v 8:30, 9:30 a 10:30h. Termíny prohlídek je nutné předem rezervovat. V objednávce uveďte věk a počet dětí ve skupině.

Kontakt:

Bc. Eva Neprašová; E-mail: neprasova@budejovice.npu.cz

tel.: 387 312 140/122, mobil: 777 454 383, www.npu-cb.eu

Pracovní listy, které vás budou při prohlídce provázet, budou všem účastníkům programu poskytnuty zdarma. Můžete si je také vytisknout z webových stránek Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích na www.npu-cb.eu ze sekce Památky hrou a poučením.

Autoři projektů vám vzkazují:

„Při putování na vás čeká celá řada úkolů, které vám pomohou objevovat taje zámecké barokní zahrady v Českém Krumlově. Potřebujete k tomu tužku, pastelky, dobrý postřeh a hlavu detektiva, protože vše souvisí se vším. Při této nelehké cestě myslete na to, že víc hlav, víc ví. Nebojte se ptát a řešit úkoly s ostatními".