Aktuality > 2016

Danse Macabre v Českém Krumlově

Ve dnech 25. 8. - 28. 8. 2016 zavítá do Českého Krumlova mezinárodní taneční soubor El Haddawi Dance Company, který uvede taneční projekt Danse Macabre. Pohybově bohaté taneční divadlo a moderní tajemná hra o 3 dějstvích vypráví v alegorické choreografii „o poslední velké cestě" člověka.

Danse Macabre Představení začínají v historickém centru Českého Krumlova na nádvoří kláštera Klarisek (Klášterní dvůr 97) symbolickou "poslední večeří", kterou obdrží každý z diváků. Poté vede cesta přes klikaté uličky historického centra, kde budou k vidění obrazy z Mlýnského mostu ve Švýcarsku. Průvod povede k Lazebnickému mostu - symbol přechodu života a smrti. Na závěr jsou diváci doprovázeni duchy mostu přes náměstí Svornosti až do městského divadla, kde se odehraje poslední dějství.

Součástí hry jsou nevšední divadelní zážitky, např. průvod městem (cca 30-45min.) nebo prohlídka pěti malovaných tajemných obrazů. Diváci obdrží tzv. „poslední jídlo" - výbornou bio polévku a mají možnost shlédnout část hry, kdy účinkující hrají na specifické houpačce přímo v divadle.

Česko-německý fond budoucnosti S živou hudbou a rafinovaným aranžmá vypráví "Danse Macabre" o cestě člověka od života k smrti. Zde se nechal ředitel Ingo Taleb Rashid obzvláště inspirovat mytologií Tibetské knihy mrtvých a ilustracemi středověkých maleb tance smrti na historickém Mlýnském mostě v Lucernu. Na jeho poslední cestě sem poukazuje protagonista na svůj strach, své naděje, sny a iluze.

Choreografické prvky "Danse Macabre" jsou ovlivněny tradicemi mezinárodního tance a bojových umění, jako je japonské Butoh, brazilské capoeiry, zastoupené Mnichovskými Moriskentänzer a Svatými tanci súfistů. Mocně živý, lyrický a neustále se měnící rytmus cesty duše je interpretován v tanci a hudbě.

INFORMACE K ZAČÁTKU PŘEDSTAVENÍ A CENÁM VSTUPENEK

Pod záštitou starosty města Český Krumlov pana Dalibora Cardy. Partnerem projektu je Česko-německý fond budoucnosti