Aktuality > 2013

MHF Český Krumlov - poslední festivalový víkend

V pátek 16. srpna se v Pivovarské zahradě uskuteční gratulační koncert k 25. výročí skupiny Čechomor. Vystoupí i vzácní hosté - zpěvačka Lenka Dusilová, americký kytarista Gerry Leonard či japonský hudebník Joji Hirota. Zazní mimo jiné i písně z úspěšně desky Proměny. Slavnostnímu závěrečnému koncertu budou vévodit dvě ženy. V sobotu 17. srpna vystoupí v Zámecké jízdárně bulharská houslistka Albena Danailova, která se jako první žena v historii stala koncertní mistryní orchestru Vídeňské státní opery a Vídeňské filharmonie. Spolu s ní zahraje jihokorejská violoncellistka Meehae Ryo a Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Čechomor a hosté - gratulační koncert k 25. výročí kapely, 16. 8., 20.30, Pivovarská zahrada

Čechomor Populární kapela Čechomor hraje v originálním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně. Za dobu svého působení procestovali celou Evropu, Severní Ameriku a Rusko, spolupracovali s několika divadly a s významnými umělci. Vedle producenta Gerryho Leonarda, japonského hudebníka Joji Hiroty a Kühnova smíšeného sboru s kapelou vystoupí Lenka Dusilová a Smíchovská komorní filharmonie za řízení Josefa Vondráčka. Koncert v Českém Krumlově je zatím největší projekt, který Čechomor v uplynulých pětadvaceti letech realizoval.

 

Slavnostní závěrečný koncert: Albena Danailova, Meehae Ryo & Symfonický orchestr Českého rozhlasu, 17. 8., 19.30, Zámecká jízdárna

Albena Danailova Albena Danailova se narodila v Sofii do rodiny houslisty a klavíristky. Studovala hru na housle na Státní akademii hudby a divadla v Rostocku a v Hamburku, kde byl jejím učitelem Petru Munteanu. Studia úspěšně dokončila v roce 2001 a dále se vzdělávala v rámci speciálních lekcí s Idou Haendel, Hermanem Krebbersem a dalšími. Působila v orchestru Bavorské státní opery a v Londýnském filharmonickém orchestru. V září 2008 se stala první houslistkou orchestru Vídeňské státní opery. Tato cenami ověnčená interpretka rozvíjí stejně úspěšnou kariéru jako sólistka, houslistka v orchestru i komorní hráčka.

Více o festivalu

Slavnostní zahájení MHF Český Krumlov 2013