Aktuality > 2010

Kulturní léto v Českém Krumlově

Letní sluníčko už prohřálo krumlovské uličky, na řece Vltavě si vodáci užívají poklidnou plavbu, terasy i předzahrádky hospůdek a restaurací lákají k posezení pod zámeckou věží a hudba různých žánrů se line městem. Krumlovské léto je v plném proudu a i vy si jistě přijdete na své.

Mezinárodní hudební festival Začátek července ještě rozezní Festival komorní hudby, na který 8. července naváže Festival staré hudby. Festival staré hudby vám přináší tóny z období baroka či romantismu, ale také písně z doby Ramesse II. nebo milostné písně z hudebního rukopisu Lobkowiczké sbírky. Hudba dávných dob rozezní klášterní kostel nebo galerii Egon Schiele Art Centrum. Koncert slavného tenoristy Josého Cury 16. července slavnostně zahájí nejdelší hudební festival v České republice a to Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. 19. ročník tohoto festivalu nabídne líbivé melodie ze slavných amerických a britských muzikálů, operu Don Giovanni v režii Jiřího Menzela, hudebně-gastronomický zážitek v podobě Mexického večera a mnoho dalšího. Slavní hudebníci jako Štěpán Rak, James Morrison, Pavel Šporcl nebo Gidon Kremer vystoupí nejen v působivých prostorách krumlovského zámku, ale také v pivovarské zahradě nebo v kostele sv. Víta.
Pestrou hudební paletu doplní koncerty v divadelním klubu Ántré, v hospůdce U Bejka nebo v okolí Českého Krumlova. Ve vyšebrodském klášteře zazní koncert pěveckého chóru z Neumarktu (4. 7.) a Rožmberk nad Vltavou ožije letním kulturním festivalem České hrady (29. 7.). Poutnický koncert v podání Hany Blochové můžete vyslechnout na Dívčím Kameni (10. 7.) a za pozornost stojí i hudební festival Červenání v léčebně Červený Dvůr (24. 7.).    

Nevšední noc Petra Voka 2 Otáčivé hlediště v zámecké zahradě se točí i v červenci a láká na oblíbenou komedii Sluha dvou pánů, operu Čarostřelec nebo balet Sen noci svatojánské. Před otáčivým hledištěm „to roztočí" také bejbypankový kabaret Kašpárek v rohlíku. Za divadlem vyrazte ale i do okolí. V areálu kláštera Zlatá Koruna odehrají divadelníci hru Lovci mamutů (12. - 18. 7.) a představí se i absolventi DAMU v shakespearovské komedii Mnoho povyku pro nic (19. - 23. 7.). Další shakespearovskou komedii, Jak se vám líbí (27. - 29. 7.), můžete zhlédnout na hradě Rožmberk. Zde můžete také prožít Nevšední noc Petra Voka nebo šermířský souboj v provedení skupiny historického šermu Bratři z Růže. Nabídku doplňuje divadelní představení groteska KINO (5. 7.) na Dívčím Kameni, oslavy 5. výročí otevření Vítkova hrádku (3. 7.) a nejen děti rády zavítají na tradiční pouť do Horní Plané (9. 7.) nebo do Chvalšin (17. 7.).

Koně Volný čas v Českém Krumlově příjemně vyplní i návštěva zajímavých muzeí nebo galerií.
Letní počasí přeje sportu, a proto neváhejte a vyrazte pěšky, na kole nebo na koni do okolní přírody. Zážitkem jistě bude i svižná jízda na koloběžce z Kletě nebo plavba na voru historickým centrem. Začátečníci, ale i golfoví profesionálové mohou trénovat odpaly na hřišti ve Svachově Lhotce a zkrátka nepřijdou ani tenisté, kteří v Českém Krumlově mohou využít 4 venkovní a 3 kryté kurty.