Aktuality > 2015

Červnová mozaika zážitků

Open-air FOTO Festival Prvním z kamínků červnové nabídky zážitků bude relativní novinka - Open Air Foto Festival. Jeho druhý ročník proběhne o víkendu 5. 6. - 7. 6. (proklik: http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr597.xml). Open Air Foto Festival je svátkem fotografie, opravdovým festivalem, kdy po celý víkend neodloží účastníci fotoaparát ze svých rukou. Je to „jediný festival, kde si „zafotí skutečně každý". Ať začátečník, hobby nebo profi fotograf, neomezené fotografické příležitosti čekají na všechny v úchvatném Českém Krumlově. Jsou připravena setkání se zajímavými osobnostmi z ČR a zahraničí, bude možno si vyzkoušet zázraky techniky a odkoukat triky od profesionálů. Inspirativní výstavy, mezinárodní setkání fotoklubů, workshopy a fotogenické příběhy od street art až po akt - to vše pouze tento víkend.

11. 6. se zaleskne další ze stálých kamínků krumlovské kulturní mozaiky, kterým je známé Otáčivé hlediště. Právě tento den zahajuje další krumlovskou divadelní sezónu Jihočeské divadlo - a to hned novinkou - detektivní komedií „Pes baskervillský". Nejslavnější případ Sherlocka Holmese v režii divadelního a filmového režiséra Petra Zelenky. Anglická mlha v zahradách krumlovského zámku, bažiny a řádění ďábelské psí bestie běhající po temném parku... V hlavní roli se představí Karel Roden.

Slavnosti pětilisté růže, 20. - 22. června 2008, foto: © 2008 Lubor Mrázek Krumlovská růže zazáří v plném květu při letním slunovratu. V termínu 19. 6. - 21. 6. proběhne již 29. ročník velkolepých Slavností pětilisté růže. Hlavním tématem programu bude událost z roku 1555, kdy Vilém z Rožmberka sloučil dvě samostatné osady - Latrán a Staré město. V renesančním duchu, probuzeném na celé tři dny halasem rytířských turnajů, historických řemeslných trhů, středověké hudby, pouličních divadel a šermířských soubojů se odehrává i vrchol slavností, historický kostýmovaný průvod, jehož se zúčastní na 750 účinkujících. Ani letos nebude chybět tradiční ohňostroj, který oblékne město a zámek do nádherného kouzelného pláště plného magických světel, zářících hvězd a mlhoviny tajemství.

Na renesanční rožmberské slavnosti pak následující víkend naváže Festival komorní hudby mimořádným programem v autentických prostorách světově unikátního zámeckého divadla. Festival bude zahájen 28. 6. „Barokní pantomimou" - originální divadelní představení inspirované Commedií dell arte s hudbou Antonia Vivaldiho. Následuje honosná „Barokní nocí na zámku Český Krumlov" (29. 6.), která proběhne v nejreprezentativnějších prostorách krumlovského zámku (krom divadla i Zrcadlový a Maškarní sál, nádvoří, Plášťová chodba) a vyvrcholí v zámecké zahradě. Ani zde nebude chybět působivá barokní iluminace mnoha stovek svící a lampiónů včetně rekonstrukce dobového ohňostroje. Program festivalu pak bude probíhat téměř každý den až do 7. 7. kdy bude zakončen koncertem Dua Siempre Nuevo v Maškarním sále.

Označení Český Krumlov Card Ale Český Krumlov nenabízí zajímavý program pouze o víkendech! Zámek, muzea a galerie jsou otevřeny téměř denně, návštěvníci mají navíc možnost ušetřit až 50% ze vstupného, pokud využijí Český Krumlov Card. Karta teď poskytuje i zajímavý BONUS! V měsíci červnu mohou držitelé Český Krumlov Card kromě stávajících muzeí a galerií (Egon Schiele Art Centrum, Regionální muzeum Český Krumlov, Museum Fotoateliér Seidel a Hradní muzeum se zámeckou věží) bezplatně navštívit nově zpřístupněnou Zámeckou kovárnu. Tuto doslova „žhavou novinku" nabízí svým návštěvníkům zámek v Českém Krumlově. Zámecká kovárna z roku 1654 je zpřístupněna v areálu I. nádvoří. Zájemci si přijdou na své nejen díky vystaveným exponátům, ale uvidí v akci i samotného mistra kováře a mohou si i vlastnoručně vykovat drobné předměty.