Aktuality > 2010

Bruslení na Lipně

Právě v těchto dnech, kdy venkovní teplota padá pod bod mrazu, můžete využít jedinečné příležitosti a zabruslit si na udržovaných bruslařských dráhách na zmrzlé hladině Lipenského jezera. Bruslařská střediska naleznete u Horní Plané, u Lipna nad Vltavou, ale i Frymburka.

Z Horní Plané se můžete vydat buď směrem na Novou Pec nebo do Hůrky. Bruslařská dráha směřující k Nové Peci začíná u převozu a zavede vás až k Srdci Vltavy (délka 5 km, šířka 6 m). Druhá dráha vyráží od hornoplánské pláže a směřuje přes Jenišov a Hůrku, až k Povodí Vltavy (délka 5 km, šířka 6 m). Zimou určitě nezmrznete, neboť na této dráze vás o víkendech přivítá i Ledový bar s teplými nápoji a pochutinami.

Bruslařská dráha mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem se svou délkou 10 922 m dokonce překonala světový rekord, který doposud držela dráha v kanadské Ottawě. Na tuto dráhu je možné nastoupit ve Frymburku, Přední Výtoni a Lipně nad Vltavou a i zde narazíte na stánky s teplým občerstvením.

Všechny zmiňované dráhy jsou pravidelně udržovány a kontrolovány. Pokud nemáte vlastní brusle, nebudete o jedinečný zimní zážitek ochuzeni. V bruslařských střediscích si je můžete za poplatek vypůjčit.

Bruslení     Bruslení