Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Kultura, akce > TOP akce

KRUMLOVSKÉ PODZIMNÍ RECITÁLY 2018, VIII. ROČNÍK

Synagoga Český Krumlov

náměstí Svornosti 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov

Telefon: +420 380 704 621

E-mail: tickets@ckrumlov.info
WWW: www.krumlovskerecitaly.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: TOP akce


Jedná se o sérii komorních koncertů, které probíhají každou listopadovou sobotu v jedinečných historických prostorách krumlovské Synagogy či renesančního sálu Vlašského dvora v Panské ulici. Od počátku festivalu je prioritou představit posluchačům špičkové hudebníky z Čech i ze zahraničí.
Zažijte neopakovatelnou atmosféru mezi interpretem a publikem.ZAHAJOVACÍ KONCERT - Josep Viader, Petr Jiříkovský

Termín Od - Do
03.11.2018   (So)   
19:00

Josep Viader Petr Jiříkovský, Copyright © Jirikovsky

Josep Viader (Španělsko) – tenor, Petr Jiříkovský (CZ) – klavír

► Josep Viader
Španělský tenor zpíval pro ambasadory Spojených Států na soukromé gala večeři na počest japonského velvyslance Motohide Yoshikawa. Také si zahrál prince v Rusalce od Antonína Dvořáka ve španělském Valladolidu. Kritika španělského tisku napsala: „jemný a procítěný zpěv tenora Josepa Viadera“. Viader má také za sebou tour po Evropě (Velká Británie, Itálie, Francie a Španělsko), při které hrál roli „námořníka“ v opeře Dido a Aeneas od Purcella.
Nejvýraznější aspekty jeho kariéry zahrnují debut v Carnegie Hall v prosinci 2015 v roli Monostata v Mozartově Kouzelné flétně.
V Evropě se prezentoval ve Velké Británii v operních divadlech Longborough Opera jako Lucano v Korunovaci Poppea od Monteverdiho. Zahrál si také postavy Ruize, starého cikána a posla v opeře Trubadůr od Verdiho nebo postavy Dona Basilia či Dona Curzia ve Figarově svatbě od Mozarta.
Během posledních let má za sebou recitály ve španělských městech Barcelona, Madrid, Girona. Mimo Španělsko pak také v Londýně, New Yorku a Severní Karolíně.
Josep vystudoval Manhattan School of Music v New Yorku a aktuálně stále zdokonaluje a prohlubuje své hlasové znalosti ve Florencii v Itálii.
http://josepviader.com/cs/

► Petr Jiříkovský
klavírista a dirigent, je jedním z nejvýraznějších českých umělců střední generace. Svou kariéru začal jako klavírista – studoval v Praze, v Paříži a ve Vídni. Kromě sólového vystupování a mnoha aktivit v oblasti komorní hudby rozvíjí od roku 2008 intenzivně svou profesionální dirigentskou dráhu.
Svými vynikajícími výkony si Petr Jiříkovský jako klavírista získal mezinárodní renomé. Je zván na špičková koncertní podia v Evropě, USA, Jižní Americe a Japonsku – např. Mozarteum v Salzburgu, Theatre du Chatelet v Paříži, Doelen v Rotterdamu, Kennedyho Centrum ve Washingtonu, Teatro Alfa v Sao Paulu nebo Suntory Hall v Tokiu. Petr Jiříkovský se představil také na mnohých festivalech jako je Salzburger Festspiele, Schleswig-Holstein, Schwetzingen, Sion-Valais, Colmar, Kyoto Autumn a mnoho dalších.
Petr Jiříkovský je vyhledávaným komorním hráčem. Jeho dlouholetá spolupráce se světově uznávaným houslistou Shlomo Mintzem mu přinesla další příležitosti a opakovaná pozvání do některých zemí. Po úspěšném turné v Argentině a Brazílii (2007) vedl hned v dalším roce klavírní a komorní mistrovské kurzy na Univerzitě v Sao Paolu (listopad 2008).
Jako sólista hrál s mnoha orchestry (Česká Filharmonie, FOK, Pražská komorní filharmonie, Talichova komorní filharmonie), pod vedením vynikajících dirigentů jako je Jiří Bělohlávek, Libor Pešek, James Sedares nebo Jean-Claude Casadesus. Domácí publikum mělo možnost poznat Petra Jiříkovského jako sólistu na recitálech festivalu Pražské jaro nebo v prestižním cyklu Světová klavírní tvorba v pražském Rudolfinu.
Petr Jiříkovský v současné době také vyučuje na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.
http://www.jirikovsky.cz/

Vstupné: 450 CZK

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov
Monika Načeva α Michal Pavlíček α Pavel Bořkovec quartet

Termín Od - Do
10.11.2018   (So)   
19:00

Monika Načeva Michal Pavlíček a Monika Načeva Pavel Bořkovec Quartet

► Monika Načeva (*1966)
Od 16 let hraje divadlo. Postupně v divadle A-studio Rubín Praha, Ha-divadle Brno a divadle Sklep Praha. Od roku 1992 se začíná zabývat muzikou, poprvé jako zpěvačka skupiny Něžná žláza.
V roce 1994 natáčí své první rockové album „Možnosti tu sou...“ s producentem a autorem většiny písní Michalem Pavlíčkem. Vzniká tak kapela Načeva, která často vystupuje live.
O dva roky později r.1996 vychází cd „Nebe je rudý“ trip-hopově laděné, které natáčí už s novými muzikanty. Z tohoto cd nejvíce vyniká skladba „Měsíc, ke které je natočen videoklip a který získává cenu za nejlepší český klip toho roku.
Kapela se opět rozpadá a Načeva se pouští do elektronických vod. Potkává anglického Dj-e Gus aka Lazlo Legezer /nyní kapela My Toys like me/, žijícího v té době v Praze a vzniká v roce 1998 experimentální album „Mimoid“, na kterém spolupracují také hudebníci z minulé desky, bubeník V.Pecha a basisita M.Koval. Desku representuje výrazný videoklip „Tvůj úsměv“.
Po první mateřské dovolené v roce 2001 Načeva točí album „Fontanela“ s bubeníkem V.Pechou. Ke spolupráci oslovují manžele Ditrichovi z kapely Hypnotix a poté také P.Piňose a Létající koberec.
Po druhé, delší mateřské pauze v roce 2007 vydává cd „Mami“ opět s Michalem Pavlíčkem a novým spolupracovníkem turntablistou Dj-em Five. Cd vychází v časopise Respekt. Pár měsíců před tím Načeva vydává ve své režii limitovaný singl „Tyhle dny“, který je natočen pouze na vinylu. Od této doby vystupuje Načeva spolu s M.Pavlíčkem a Dj-em Five live dohromady i zvlášť. Všechna natočená alba jsou postavena na spolupráci Načevy se spisovatelem a básníkem Jáchymem Topolem.
V roce 2009 doprovází Načeva spolu s D.Cajthamlem výstavu „Dekadence v Českých zemích 1880-1914“ do Bruselu. Jejich remix známé skladby Serge Gainsbourga „La Décadanse“ je zaznamenána na vinylu „Dekadence – In Morbid Colours“.
http://www.naceva.eu

► Michal Pavlíček (*1956)
Hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Vystudoval Filmovou fakultu AMU v Praze. Je výraznou osobností a spolutvůrcem rockového Pražského Výběru. Je zakladatelem a autorem hudby skupiny Stromboli. Působí též ve formacích BSP, Trio a Supergroup. Jeho píseň Země vzdálená s textem Ivana Hlase se stala jedním z hitů devadesátých let. Jako autor a interpret se podílel na CD Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Báry Basikové, Kamila Střihavky, Richarda Müllera a dalších. Je autorem hudby k mnoha divadelním představením, např. Akvabely, Velice modrý pták, Višňový sad. Napsal také hudbu k řadě televizních inscenací a seriálů, např. Konec velkých prázdnin, Oběti, Dobrá čtvrť, Místo v životě, Život je ples, Cesty domů, k celovečerním filmům např. Proč, Stínu neutečeš, Na půdě, Odcházení, Přijde letos ježíšek, Agáva. Je autorem hudby k baletům např. Zvláštní radost žít, Kráska a zvíře nebo Malý princ/Slovenské národní divadlo/. Jako skladatel se prosadil i na zahraniční scéně. Napsal symfonickou hudbu k pěti dílům historického seriálu BBC Červený Bedrník, k dětskému seriálům Outlaw a je jedním z autorů hudby k britskému fantasy seriálu Merlin IV. Zkomponoval hudbu k představení pro Laternu magiku Minotaurus a Hádanky, k muzikalům Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi. Byl spoluauorem a hlavním protagonistou hudebních pořadů České televize Na Kloboučku. Vydal přes 70 nosičů CD a DVD. Získal mnoho ocenění i několik zlatých desek. Jeho DVD Beatová síň slávy se stalo double-platinové a získalo hudební cenu Anděla.V roce 2016 vstoupil do síňě slávy a získal cenu Anděla za celoživotní tvorbu.
http://www.michalpavlicek.com/

► Pavel Bořkovec Quartet
Kvarteto letos slaví pět let společné spolupráce a za tu dobu se mu podařilo na sebe upozornit především nevšední dramaturgií. Kromě uvádění děl klasické kvartetní literatury i soudobých děl svých vrstevníků leží těžiště práce PBQ v kvartetním díle Pavla Bořkovce – jeho kompletní dílo kvarteto natočilo pro Český rozhlas. Violista kvarteta Matěj Kroupa je Bořkovcovým pravnukem a kromě propagování Bořkovcova díla se také věnuje komponování hudby – je mimo jiné i autorem hudby k novému filmu Miroslava Krobota Kvarteto. PBQ se na této hudbě významně podílel.
I tím je kvarteto výjimečné: dva členové (Matěj Kroupa a Alexey Aslamas) komponují a aranžují, to zvyšuje soběstačnost PBQ a zároveň ho posouvají k multižánrovému přesahu. Důkazem je spolupráce s Michalem Pavlíčkem a Monikou Načevou. Snaha kvarteta soustavně uvádět soudobou českou hudbu vyústila mimo jiné ve spolupráci s Jiřím Adámkem a Martinem Smolkou na komorní opeře Bludiště seznamů.
http://borkovecq.cz/

Vstupné: 350 CZK
Solaris3

Termín Od - Do
17.11.2018   (So)   
19:00

Solaris3

Ansámbl interpretující hudbu 20. a 21. století.

Ansámbl Solaris3 byl založen v roce 2016 na popud eurytmické skupiny Flow. Významným společným počinem se stal dlouhodobý projekt s názvem Cestou popela, který probíhal v České republice, na Slovensku a v Německu. Jednalo se o propojení eurytmie s hudbou lotyšského skladatele Péterise Vaskse.
Přes poměrně krátkou dobu existence soubor již vystoupil v rámci festivalů Setkávání Nové hudby+ a Forfest. Roku 2017 trio rovněž participovalo na ambiciózním projektu Cesta – hudba jako prostředek svobodného vyjádření.
Svým zaměřením se klavírní trio Solaris 3 řadí mezi soubory interpretující evropskou hudbu 20. a 21. století. Perspektivně se hodlá profilovat též jako platforma propagující a interpretující aktuální českou tvorbu pro klavírní trio. Přestože se jedná o nově vzniklý soubor, všichni hráči jsou zkušenými interprety soudobé hudby v rámci nejlepších českých i evropských ansámblů.

Členy souboru jsou: Anna Veverková – housle, Štěpán Filípek – violoncello, Martin Levický - klavír.
www.solaris3.cz

Vstupné: 250 CZK

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov
Bára Basiková a Prague Lecian Strings

Termín Od - Do
24.11.2018   (So)   
19:00

Bára Basiková

► Bára Basiková o sobě říká:
Zpívala jsem klasický repertoár v hudební škole a několika sborech, vystřídala nejrůznější styly a žánry. Spolupracovala jsem s velkým množstvím orchestrů, bigbandů, filharmonií, skupin a souborů a natočila jsem téměř 100 alb.
Odzpívala jsem tisíce koncertů a odehrála stovky divadelních představení, v nichž jsem ztvárnila hlavní ženské role.
Napsala jsem mnoho písňových textů, povídek, fejetonů, básní a jeden román Rozhovory s útěkem, získala jsem nejrůznější prestižní ocenění.
Můj repertoár je velmi široký, všestranný a kreativní.

► Prague Lecian Strings (komorní sextet)
Toto seskupení klasických muzikantů založil violoncellový virtuóz a skladatel Kryštof Lecian.
Toto těleso hraje nejen klasiku, ale především pop, rock a filmovou muziku v aranžích Kryštofa Leciana, který vystupuje s tímto tělesem jako sólista. Repertoir je opravdu pestrý a přnáší zcela nový a originální zvuk populární hudby. Právě proto Prague Lecian Strings vystupuje s předními umělci populární hudby, jako Marián Vojtko, Tereza Mátlová, Bára Basiková či řecká popová zpěvačka Eirini Nomikou.

Vstupné: 400 CZK

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov
KONCERT ZRUŠEN! Jaroslav Svěcený, Julie Svěcená, Václav Mácha

Termín Od - Do
01.12.2018   (So) 19:00

Julie Svěcená, Jaroslav Svěcený

Jaroslav Svěcený – housle, Julie Svěcená – housle, Václav Mácha – klavír

Koncert z důvodu nemoci zrušen.
Zakoupené vstupenky vracejte v místě předprodeje nejpozději do 21. 12. 2018.

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov