Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Kultura, akce > TOP akce

Bohemian Gran Fondo 2018

bohemian gran fondo

Parkán 124
38101 Český Krumlov
Kontakt: Spolek pro Bohemian Gran Fondo,z.s

Telefon: +420 728 009 265

WWW: www.bohemiangranfondo.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: TOP akce


Bohemian Gran Fondo se v plánovaném termínu 6. 10. 2018 NEUSKUTEČNÍ.

S politováním oznamujeme, že přes veškerou snahu se nám nepodařilo vyřešit důvody, které brání realizaci letošní Bohemian Gran Fondo v Českém Krumlově a 5. ročník Bohemian Gran Fondo se v letošním roce proto konat nebude.
Za organizátory,
Spolek pro Bohemian Gran Fondo, z.s.Základní myšlenka


Bohemian Gran Fondo

Základní myšlenkou Bohemian Gran Fondo je spojení sportovního výkonu s projevem lidské sounáležitosti. Inspirací organizátorům se staly kultovní La Marmotte ve Francouzských Alpách, jeden z nejtěžších cyklistických amatérských závodů na světě.

Bohemian Gran Fondo nabízí účastníkům pět náročných tratí různé délky. Centrem všech pěti tratí je Český Krumlov. Město, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO a jež je druhým turisticky nejnavštěvovanějším místem v České republice s rozvinutou ubytovací kapacitou. Pohraniční hory, kterými vedou tratě Bohemian Gran Fondo, kdysi tak těžko překonatelné a po staletí rozdělující národy, státy či politické systémy, jsou dnes protkány hustou sítí úzkých, málo frekventovaných cest s dobrým povrchem, které vyvolávají iluzi cyklistického ráje. Strmé i méně strmé výstupy se střídají se sjezdy, které však pořadatelé důsledně nezařazovali do měřených úseků. Vedle náročnosti je totiž bezpečnost tím nejdůležitějším kriteriem při výběru trati.

Start všech tratí je v Českém Krumlově, v nadmořské výšce cca 450 m. Český Krumlov je sám o sobě jistě dostatečným lákadlem k návštěvě tohoto regionu. Nad ním se vypíná hora Kleť, vysoká 1084 m, která je pak konečným cílem všech tratí Bohemian Gran Fondo a ze které je panoramatický 360stupňový výhled do okolní krajiny – od českobudějovické kotliny, přes Novohradské hory, údolí Vltavy, šumavské vrcholky až po panoráma Alp v případě příznivých pozorovacích podmínek.

Všechny tratě svou délkou a zejména výškovým profilem představují pro jezdce vážnou sportovní výzvu. Co však zcela odlišuje Bohemian Gran Fondo od podobných akcí u nás i v zahraničí, je její charitativní cíl, který je odražen i v mottu Bohemian Gran Fondo: „Race to Help, Help to Win“. Startovné účastníků podporuje projekty zaměřené na boj s rakovinou prsu. Termín akce navíc koresponduje se začátkem celosvětového Breast Cancer Awareness Month.
Ohlédnutí za rokem 2017
Další nabídky: