Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Českokrumlovsko > Region > Zážitkové programy

Rozhledna na Kleti

3840b Rozhledna na Kleti

Kleť
38203 Kleť
Kontakt: Radio Faktor

Telefon: +420 724 700 300
Mobil: +420 724 700 300

E-mail: info@klet.com
WWW: www.klet.com

Poloha: Českokrumlovsko
Typ: Zážitkové programy

Poloha na mapě


Nabízené služby:

  • Občerstvení

Pokud už jste zhlédli všechny památky ve městě, vydejte se na výlet na vrchol Kletě. Po výšlapu, výjezdu na kole nebo cestě lanovkou budete odměněni krásným výhledem z rozhledny. Za příznivého počasí je vidět až na alpské vrcholky.
Zážitkem je také návštěva nejvýše položené hvězdárny v Čechách, která se zde nachází. V průběhu prohlídky se seznámíte s výzkumným programem Observatoře Kleť včetně jeho výsledků, prohlédnete si stálou výstavu astronomických fotografií pořízených na Observatoři Kleť, za jasného počasí shlédnete v projekci sluneční skvrny a uvidíte největší čočkový dalekohled v České republice.
V místní horské chatě si můžete odpočinout a načerpat nové síly na zpáteční cestu. Pokud si zpáteční cestu chcete užít, půjčte si koloběžku a vydejte se na dobrodružnou jízdu z vrcholu Kletě třeba až do Českého Krumlova. Více informací o koloběžkách naleznete dále.

Dopravní dostupnost:
Po několika turistických trasách se na Kleť lze dostat z několika míst v regionu - z Českého Krumlova, Holubova, Křemže, Chvalšin, Zlaté Koruny, Brloha.

Provozní doba:

Termín Od - Do Délka prohlídky
01.01.2019 - 31.12.2019   (Út-Ne) 09:00 - 17:00