Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Kultura, akce > TOP akce

Otáčivé hlediště Český Krumlov 2018 - světový unikát

Otáčivé hlediště Český Krumlov, archiv OIS

Náměstí Svornosti 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov

Telefon: +420 380 704 621
Fax: +420 380 704 626

E-mail: tickets@ckrumlov.info
WWW: www.otacivehlediste.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: TOP akceČinohru, operu či balet – především však výjimečný zážitek z představení konaného za letní noci v divadle s nejvyšším stropem na světě nabízí malým i velkým zájemcům Otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Inscenace světově proslulých autorů se odehrávají v nádherných přírodních kulisách zámecké zahrady, na pozadí letohrádku Bellarie. Výběr repertoáru, režijní pojetí, herecké výkony a originální zahradní scenérie uchvátí snad každého diváka.Dracula / B. Stoker - horor

Termín Od - Do
06.06.2018 - 23.06.2018   (Út-Ne)

Nemrtvý démon hrabě Dracula opouští svůj hrad v Transylvánii, aby rozšířil své pole působnosti a našel ženu, jejíž portrét
ho okouzlil. Nikdo netuší, jak nebezpečný je ten uhrančivý cizinec. Nikdo, až na doktora Van Helsinga...

Místo konání: Otáčivé hlediště, Zámecká zahrada, Český Krumlov
Dekameron / Martin Glaser - Olga Šubrtová - komedie

Termín Od - Do
27.06.2018 - 07.07.2018   (Út-Ne)

Dekameron, Otáčivé hlediště Český Krumlov

Slavné dílo renesančního básníka Giovanniho Boccaccia. Komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením od autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové, podepsaných pod diváckými hity Tři mušketýři, Robin Hood nebo Ženy Jindřicha VIII.

Místo konání: Otáčivé hlediště, Zámecká zahrada, Český Krumlov
Rusalka / Antonín Dvořák - opera

Termín Od - Do
10.07.2018 - 15.07.2018   (Út-Ne)

Rusalka, Otáčivé hlediště Český Krumlov

Dvořákova nejkrásnější opera nezazní nikde lépe, než před Otáčivým hledištěm. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose. Tato inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm.

Místo konání: Otáčivé hlediště, Zámecká zahrada, Český Krumlov
Trubadúr / Giuseppe Verdi - operní drama

Termín Od - Do
18.07.2018 - 29.07.2018   (Út-Ne)

Trubadúr

Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Místo konání: Otáčivé hlediště, Zámecká zahrada, Český Krumlov
Valmont / L. Vaculík - F. Schubert, P. Vasks - balet

Termín Od - Do
01.08.2018 - 05.08.2018   (St-Ne)

Valmont

Markýza de Merteuil a vikomt de Valmont pro své pobavení zasahují do cizích osudů a roztáčejí soukolí, jež je nakonec smete. Na tento cynický přístup k morálce a lidské zodpovědnosti nakonec doplácejí nejen nevinné oběti, ale i jejich honci. Známý příběh na pomezí tanečního divadla a činohry vytvoří choreograf Libor Vaculík s použitím hudby F. Schuberta a P. Vaskse.

Představení ve středu 1. srpna 2018 je uspořádáno jako benefiční představení ve spolupráci s Nadačním fondem pro taneční kariéru. Částka 50 Kč z každé prodané vstupenky na tento večer bude jako charitativní příspěvek postoupena Nadačnímu fondu na podporu druhé kariéry tanečníků.

Místo konání: Otáčivé hlediště, Zámecká zahrada, Český Krumlov
Ztracený svět / A. C. Doyle - činohra

Termín Od - Do
21.06.2018 - 09.09.2018   (Út-Ne)

Ztracený svět

Dobrodružná podívaná pro všechny věkové i váhové kategorie

Kdesi v hlubinách amazonského pralesa se zastavil čas a vy ještě dnes můžete na vlastní oči spatřit obrovská, strašlivá zvířata z dob dávné prehistorie. Nevěříte? Toto je zpráva o úžasných dobrodružstvích, ve kterých se setkávají nejfantastičtější představy romanopisce s výsledky vědeckého bádání. Věk romantiky neminul. Chyťte si na Krumlově svého pterodaktyla!

Místo konání: Otáčivé hlediště, Zámecká zahrada, Český Krumlov
Příhody lišky Bystroušky / Leoš Janáček - opera

Termín Od - Do
08.08.2018 - 11.08.2018   (St-So)

Příhody lišky Bystroušky, Otáčivé hlediště Český Krumlov

Motto: „Je to pohádka, či pravda?“
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Janáčkovo smíření s věčným koloběhem života přenese poprvé před Otáčivé hlediště režisérské duo SKUTR v hudebním nastudování Maria De Rose.

Místo konání: Otáčivé hlediště, Zámecká zahrada, Český Krumlov
Pes baskervillský / A. C. Doyle - detektivní komedie

Termín Od - Do
14.08.2018 - 02.09.2018   (Út-Ne)

Pes baskervillský

Po záhadné smrti pána na baskervillském panství se i kolem jeho dědice stahuje síť. Podaří se Sherlocku Holmesovi a jeho věrnému Watsonovi zastavit pekelného psa? Nejslavnější případ Sherlocka Holmese v režii Petra Zelenky.

Sherlock Holmes přichází! Bát se bude i váš pes!

Místo konání: Otáčivé hlediště, Zámecká zahrada, Český Krumlov
OVERTEKST - titulky k představení

PRAVIDLA POŘADATELE

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK


Rozdělení sektorů na otáčivém hledišti : A-růžové, B-modré, C-žluté

INFOCENTRUM ČESKÝ KRUMLOV:
Náměstí Svornosti 2
381 01 Český Krumlov
Tel.: +420 380 704 621
Fax: +420 380 704 619
e-mail: info@ckrumlov.info
www.ckrumlov.info/infocentrum

POKLADNA JIHOČESKÉHO DIVADLA:
Dr. Stejskala 23
370 47 České Budějovice
Tel.: +420 386 356 643 – hromadné objednávky, +420 386 356 925 – pokladna
Fax: +420 386 355 640
e-mail: vstupenky@jihoceskedivadlo.cz
www.jihoceskedivadlo.cz
O otáčivém hledišti


Otáčivé hlediště Český Krumlov

Experimentální scéna - jinak se snad ani nedá charakterizovat projekt zrozený v mysli scénáristy Joana Brehmse, který po roce 1945 působil jako přední výtvarník v divadle v Českých Budějovicích. První improvizovaná točna se roztočila v roce 1958, aby šedesát diváků mohlo shlédnout inscenaci Jiráskovy Lucerny.

Původní točna byla poháněna lidskou silou. O tom ale v té době málokdo z diváků věděl. Úspěch premiéry byl tak obrovský, že následovalo dalších 22 představení, což se později ukázalo jako první krok k založení tradice dnešních letních sezón otáčivého hlediště.

Nelze ovšem nepřipomenout, že úspěch od svého začátku byl garantován překrásným prostředím noční zámecké zahrady v Českém Krumlově, využitím letohrádku zvaného Bellarie, nejcennější stavby zahradní architektury v Čechách. Zahrada, letohrádek a pohádkové prostředí setmělé noční zahrady, to byly první atributy dnešního úspěchu.

Jak čas šel, měnila se i technika. Dnešní točna je poháněna elektromotory a pojme více než 650 diváků. Ale modernizace nic neubrala na původním kouzlu prostředí, ve kterém se letní divadelní sezóny v Českém Krumlově odehrávají. Vyprodaná představení posledních let jasně hovoří pro zachování těchto přírodních divadelních představení. Ozývají se však i hlasy protichůdné, jež upozorňují na autentický historický prostor barokní zahrady, který je narušován právě touto „komerční atrakcí". Někteří divadelní kritici rádi upozorňují na lehce podbízivý tón divadelních inscenací, které jsou vybírány i inscenovány s ohledem na zejména zahraniční turisty.

To však nic nemění na tom, že točna otáčivého hlediště zatím zůstane zachována a pro několik nejbližších let bude přinášet stejné zážitky, jaké kdysi bylo možno prožívat v podobném prostředí antických amfiteátrů. S ničím jiným se večerní představení v Českém Krumlově srovnávat nedají. O tom se však může přesvědčit každý návštěvník města. Navzdory všem sporům lze prohlásit „A přece se točí!"
Historie otáčivého hlediště ve městě Český Krumlov

Historie "Jihočeského divadelního festivalu" ve městě Český Krumlov

Kompletní servis & rezervace vstupenek


Infocentrum Český Krumlov

Pobytové programy - ubytovací servis - průvodcovské služby - vstupenkové centrum

Infocentrum Český Krumlov
náměstí Svornosti 2
381 01 Český Krumlov
tel.: +420 380 704 622
e-mail: info@ckrumlov.info
www.ckrumlov.info/infocentrum

Poloha na mapě | Google Street View
GPS: 48°48'38.91" 14°18'55.44"