Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Kultura, akce > TOP akce

KRUMLOVSKÉ PODZIMNÍ RECITÁLY 2017, VII. ROČNÍK

Synagoga Český Krumlov

náměstí Svornosti 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov

Telefon: +420 380 704 621

E-mail: tickets@ckrumlov.info
WWW: www.krumlovskerecitaly.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: TOP akce


Další informace:


Jedná se o sérii komorních koncertů, které probíhají každou listopadovou sobotu v jedinečných historických prostorách, tento rok opět v Synagoze Český Krumlov. Od počátku festivalu je prioritou představit posluchačům špičkové hudebníky z Čech i ze zahraničí.

404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80


Jana Kirschner

Termín Od - Do
28.10.2017   (So)   Rezervovat 19:00

Jana Kirschner

Jana Kirschner se v Krumlově představí v intimní atmosféře s její československou kapelou:
Jana Kirschner - zpěv
Rasťo Uhrík – basová kytara
Tomaš Fuchs – kytara
Martin Novák - bicí
Mário Bihári - akordeon

V roku 1997 vychádza vo vydavateľstve Universal Music jej debutový album s názvom Jana Kirschner. Po dvoch rokoch príprav a spolupráci s mnohými skvelými slovenskými muzikantmi vydáva album V cudzom meste (1999), ktorý jej prináša nielen komerčný úspech, ale i uznanie hudobných kritikov. V tom istom roku sa Jana po prvýkrát stáva Zlatým slávikom a slovenskou speváčkou roka a jej V cudzom meste sa stáva najlepším albumom roka a získava ocenenie hudobnej akadémie Aurel.
Jane sa darí i v Českej republike a čoskoro si získava i pozornosť českých poslucháčov. Onedlho spolupracuje nielen s Mekym Žbirkom, ale i Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom na albume Mohlo by tu být i líp.
Piesňou Bude mi lehká zem, si definitívne získava svoje miesto na českej hudobnej scéne a začína sa tak jej dlhoročná spolupráca s touto legendárnou dvojicou. V roku 2002 prichádza s albumom Pelikán a následne s albumom Veci, čo sa dejú (2004).
V roku 2005 odchádza do Londýna, kde podpisuje zmluvu so spoločnosťou Universal a s producentom Rossom Cullumom (Tears for Fears, Enya, Tori amos, Brian Ferry…) a nahráva album Shine (2007). V Londýne zostáva ešte nejaký čas, dáva dokopy kapelu a koncertuje nielen vo Veľkej Británii, ale úspešne odohrá i niekoľko koncertov v Škandinávii.
O rok neskôr píše titulnú skladbu k filmu Pokoj v duši. Obrovský úspech tejto piesne, ale aj túžba tvoriť v rodnom jazyku, ju po takmer piatich rokoch opäť privedú k napísaniu ďalšieho slovenského albumu. V priebehu niekoľkých mesiacov vzniká materiál, ktorý vyniká svojou autorskou zrelosťou. K spolupráci si tentokrát pozýva producenta Eddieho Stevensa (Freakpower, Moloko, Roisin Murphy, Zero 7) a za niekoľko dní spoločne s kapelou nahrávajú album Krajina Rovina (2010).
Definitívne opúšťa veľké vydavateľstvo a v roku 2013 spolu s Janiným partnerom a producentom Eddiem Stevensom nahrávajú prvú časť projektu Moruša, pod názvom Moruša Biela, ktorá vychádza v novembri 2013 vo vydavateľstve Slnko records. Album sa čoskoro po jeho vydaní stáva multiplatinovým a získava prestížne ceny Radio Head awards ako najlepší album v kategóriách World Music / Folk či Cena kritikov.
27. 10. 2014 vo vydavateľstve Slnko records vychádza Moruša Čierna, ktorá tento unikátny hudobný projekt uzatvára.
Jana si na chvíľu dáva pauzu od nahrávania aj koncertovania a venuje sa svojej rodine. Medzitým ešte stihne získať v Rádiohlavách ďalšiu cenu kritikov v kategórii Album roka za Morušu Čiernu a postupne v nej zreje idea remixového diela, ktoré by prepájalo obidve Moruše. Tie sa opäť prebúdzajú k životu vďaka silnej medzinárodnej zostave hudobných producentov zo strednej Európy. 20 remixérov, stovky emailov, mesiace práce, takmer 72 minút hudby a úplne nový abum vyskladaný z 12 trackov z obidvoch Moruší vychádza na jeseň 2015 a je podporený výnimočným koncertným programom v ôsmich slovenských mestách.
Jana Kirschner momentálně připravuje materiál na nové album. V listopadu vychází live album z posledních počinů Moruša Biela, Moruša Čierna a Takmer Sólo tour.

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov


404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80


Vilém Veverka a Kateřina Englichová

Termín Od - Do
04.11.2017   (So)   Rezervovat 19:00

Vilém Veverka a Kateřina Englichová

VILÉM VEVERKA (HOBOJ) - jeden z nejrespektovanějších českých hobojistů

KATEŘINA ENGLICHOVÁ (HARFA) – významná česká harfenistka


Když v roce 2005 vystoupili Kateřina Englichová a Vilém Veverka na svém prvním společném koncertě, ukázalo se, že došlo k jednomu z nejšt'astnějších hudebních spojení na české scéně. Unikátní kombinace hoboje a harfy přinesla doposud málo vídané možnosti, a to na poli komorní i koncertantní hudby. Interpreti patří ke špičce svých oborů - pro fenomenální dvojici je charakteristické, že se oba dlouhodobě prosazují také individuálně, jako sólisté. V jejich repertoáru najdeme nejvýznamnější skladby pro hoboj, harfu a orchestr předních světových autorů, jako např. W. Lutoslawski, F. Martin, A. Schnittke, I. Yun, J. Hanuš – drtivou většinu z nich provedli v české premiéře. V roce 2009 pro Supraphon nahráli (spolu s klavíristou Ivo Kahánkem) album „Risonanza“. Vilém Veverka se v roce 2015, rovněž u Supraphonu, zásadním způsobem podílel i na sólovém albu Kateřiny Englichové „Musica per arpa“ . Společně vystoupují v řadě evropských zemí, ale také např. v Kanadě. Komplexnost obou interpretů podtrhuje rovněž významná činnosti na poli současné hudby. V roce 2010 společně debutovali se skladbami Isanga Yuna na festivalu Pražské jaro. O rok později pak provedli od téhož autora v Berlíně ve světové premiéře jeho „Duo – Kleines Doppelkonzert“. Pravděpodobně jako jediní interpreti současnosti realizovali Dvojkoncert W. A. Mozarta pro hoboj (orig. flétnu), harfu a orchestr C-dur KV. 299.

Sólové nahrávky obou umělců najdeme v produkci hudebních vydavatelství Supraphon a Arco Diva. Právě pro Supraphon nahráli první čistě samostatné album - "Impressions" - s hudbou M. Ravela, C. Debussy, respektive českého žijícího klasika, Luboše Sluky, které reprezentuje to nejzásadnější z jejich současného repertoáru. Na CD "Impressions", z roku 2017, významně participoval český autor Otomar Kvěch. Na přání obou interpretů stylově přepracoval - ve zcela virtuozní záležitost - slavnou kompozici Maurice Ravela “Le tombeau de Couperin”.

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov


404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80


Michal Pavlíček a Michal Nejtek - Harmony Tour

Termín Od - Do
11.11.2017   (So)   Rezervovat 19:00

Michal Pavlíček a Michal Nejtek

MICHAL PAVLÍČEK (KYTARA)

Hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Vystudoval Filmovou fakultu AMU v Praze. Je výraznou osobností a spolutvůrcem rockového Pražského Výběru. Je zakladatelem a autorem hudby skupiny Stromboli. Působí též ve formacích BSP, Trio a Supergroup. Jeho píseň Země vzdálená s textem Ivana Hlase se stala jedním z hitů devadesátých let. Jako autor a interpret se podílel na CD Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Báry Basikové, Kamila Střihavky, Richarda Müllera a dalších. Je autorem hudby k mnoha divadelním představením, např. Akvabely, Velice modrý pták, Višňový sad. Napsal také hudbu k řadě televizních inscenací a seriálů, např. Konec velkých prázdnin, Oběti, Dobrá čtvrť, Místo v životě, Život je ples, Cesty domů, k celovečerním filmům např. Proč, Stínu neutečeš, Na půdě, Odcházení, Přijde letos ježíšek, Agáva. Je autorem hudby k baletům např. Zvláštní radost žít, Kráska a zvíře nebo Malý princ/Slovenské národní divadlo/. Jako skladatel se prosadil i na zahraniční scéně. Napsal symfonickou hudbu k pěti dílům historického seriálu BBC Červený Bedrník, k dětskému seriálům Outlaw a je jedním z autorů hudby k britskému fantasy seriálu Merlin IV. Zkomponoval hudbu k představení pro Laternu magiku Minotaurus a Hádanky, k muzikalům Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi. Byl spoluauorem a hlavním protagonistou hudebních pořadů České televize Na Kloboučku. Vydal přes 70 nosičů CD a DVD. Získal mnoho ocenění i několik zlatých desek. Jeho DVD Beatová síň slávy se stalo double-platinové a získalo hudební cenu Anděla.V roce 2016 vstoupil do síňě slávy a získal cenu Anděla za celoživotní tvorbu.


MICHAL NEJTEK (KLÁVESY)

Absolvoval Konzervatoř v Teplicích, obor klavír (1991-97) u prof. Věry Vlkové. Skladbu studoval na téže konzervatoři u Mgr.Václava Bůžka. Ve studiu skladby pak pokračoval na HAMU v Praze pod vedením Prof.Svatopluka Havelky
Jeho skladby byly oceněny např.v soutěži GENERACE, dále pak obdržel cenu Fondu Leoše Janáčka (1999). Nahrávka Ballo Nella Notte byla Českým Rozhlasem vybrána k účasti na INTERNATIONAL ROSTRUM OF COMPOSERS v Paříži.
Spolupracuje se skupinou The Plastic People Of The Universe – připravil orchestrální verzi projektu na texty Ladislava Klímy Obešel já polí pět (premiéra v r. 2002 v Roxy), aranžoval legendární Pašijové hry (premiéra v divadle ARCHA, duben 2004, záznam koncertu vyšel na CD) a na libreto Vratislava Brabence napsal pro Plastic People a Agon Orchestra „vlakovou operu“ Lysá nad Labem (prem. 2007, Meetfactory). V roce 2014 instrumentoval další konceptuální album skupiny (Co znamená vésti koně) pro Filharmonii Brno.

Jeho další velkou prací je např. scénický madrigal Lamenti pro pět hlasů a sedm nástrojů, který stejně jako operu Dementia Praecox režíroval Jiří Heřman (bývalý šéf opery Národního Divadla v Praze).

Zhruba posledních deset let se zabývá i scénickou hudbou.
Jako klavírista, skladatel a dramaturg působí od r.1998 v orchestru AGON, který uvedl v květnu r.2002 v divadle Archa profilový koncert z jeho skladeb. Dlouhodobě píše skladby pro MOENS Ensemble a Orchestr BERG.
Od r.1995 působil v pražských jazzových skupinách (Jazzbox, Four Roses, Lee Davison). Později byl členem jungle-jazzové formace Jaromíra Honzáka Face Of The Bass (CD Face Of The Bass, 2011) či skupiny Limbo. Nyní vede punk-jazz-experimentální jednotku NTS, působí v nové skupině Davida a od roku 2012 spolupracuje s Michalem Pavlíčkem (Michal Pavlíček a Trio), se kterým absolvoval na podzim roku 2013 akustické turné v duu.
Skládání a hraní hudby považuje za něco na způsob dobrodružné procházky džunglí a proto ho to baví.

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov


404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80


Mozartissimo - Mozartovy árie

Termín Od - Do
18.11.2017   (So)   Rezervovat 19:00

Mozartissimo

sólisté ND M. Fajtová (soprán) a A. Hendrich (baryton)
doprovod G. Krčková (hoboj, flétna),
Š. Koutník (klarinet), V. Lejčko (fagot)

"Mozartissimo" - návrat k pražské tradici 18.století.

Už v době, kdy Wolfgang Amadeus Mozart okouzloval Prahu svou hudbou, existovala řada úprav nejoblíbenějších melodií z jeho oper pro rozličná komorní obsazení. Dokládají to dochované notové zápisy z archivu Stavovského divadla. Bohužel k velké škodě nás všech, se tradice Mozartových árií doprovázených komorním souborem vytratila. Desítky let byli milovníci hudby ochuzováni o neobvyklý souzvuk lidského hlasu doprovázeného triem dřevěných dechových nástrojů.
Mozartissimo není běžným koncertem vážné hudby, ale využívá pověstného Mozartova humoru a s osvěžujícím vtipem uvádí na scénu výběr z oper Figarova svatba, Don Giovanni, Únos ze Serailu a Kouzelná flétna v barvitém aranžmá pro zpěvní hlasy, hoboj, klarinet a fagot. O to, aby komorní ansámbl mohl ekvivalentně nahradit zvuk celého orchestru, se postaral hudební skladatel Jaroslav Krček.
Mozartissimo v živém provedení na jevišti či koncertním podiu umocňuje prožitek i dobovou atmosférou. Protagonisté pořadu vystupují v historických kostýmech. Od premiéry v listopadu 1997 mělo představení Mozartissimo přes 500 úspěšných repríz před vyprodaným hledištěm nejenom v tradičním Mozartovském prostředí v Praze či v Salzburgu, ale působivému humoru Mozartissima nadšeně tleskali také ve Francii, Německu, Španělsku, Japonsku a Brazílii.

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov


404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80


Kamil Střihavka - komorní akustický koncert

Termín Od - Do
25.11.2017   (So)   Rezervovat 19:00

Kamil Střihavka

KAMIL STŘIHAVKA
Rocková legenda oslovující již dvě generace fanoušků, nebo český rockový Ježíš, chcete-li. Majitel nezaměnitelného a fenomenálního hlasu v muzikálových rolích, které ztvárňuje již 20 let (Pěna dní, Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Robin Hood, Pomáda a další…) a frontman rockových kapel (Motorband, BSP, No Guitars!, Woo-Doo Band!, Leaders!, Supergroup).

Kamil ke koncertu v Českém Krumlově uvedl:
Stávající nástrojové obsazení mé doprovodné kapely Leaders! jsem obohatil o další nástroje, jako saxofony, flétna, percussions, či steel guitar. Díky tomu, se rozšířily možnosti, pro aranžování nových písní a práce na celkovém sound designu.

Aktuální sestava Leaders! , podotýkám že pouze na akustických koncertech, je Štěpán Eliáš (klávesy, Fender piano), Petr Henych (akustické kytary), Martin Ivan (kontrabas), Patrik Sas (bicí nástroje), Markéta Podhajská (perkuse), Ondřej Klímek (saxofony, flétny aj.) a David Babka (steel kytara).

V Č.Krumlově jsem již hrál, ale je to víc, jak 13 let. Každopádně tohle nádherné město navštěvuji pravidelně již 10 let min. jednou do roka, protože coby romantické duši, mě malebnost tohoto místa učarovala. Již zmiňovaných 10 let jezdím s dětmi na vodu, kdy začínáme v Lenoře a končíme právě v Č.Krumlově. Pravidelně si užíváme celý den v tomto krásném koutu naší země a nasáváme neopakovatelnou atmosféru. Upřímně se do Krumlova těším a se mnou celá kapela!

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov


404 Not Found

Not Found

The requested URL /iscrck/php/katalog/atr/cenik_ukaz.php was not found on this server.


Apache/1.3.29 Server at localhost Port 80