Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2016

Bohemian Gran Fondo - 1. 10. 2016

Parkán 124
38101 Český Krumlov
Kontakt: Spolek pro Bohemian Gran Fondo,z.s

Telefon: +420 728 009 265

WWW: www.bohemiangranfondo.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2016


Nabízené služby:

  • Rezervace vstupenek, objednávky
  • On-line rezervace vstupenek
  • Občerstvení

Bohemian Gran Fondo je charitativní akce určená pro širokou cyklistickou veřejnost, která se uskuteční 1. 10. 2016. Vedle sportovních cílů má Bohemian Gran Fondo i svůj společenský cíl, kterým je podpora projektů zaměřených na problematiku rakoviny prsu.

Pět tratí Bohemian Gran Fondo má jednu společnou charakteristiku – patří svým profilem k nejtěžším tratím ve své délkové kategorii u nás. Všechny tratě mají start v Českém Krumlově a procházejí mimořádně krásnou a zachovanou přírodou Šumavy, Blanského lesa a horního toku Vltavy až k cíli u vysílače na nejvyšší hoře Blanského lesa - Kleti.Základní myšlenka


Bohemian Gran Fondo Bohemian Gran Fondo

Základní myšlenkou Bohemian Gran Fondo je spojení sportovního výkonu s projevem lidské sounáležitosti. Inspirací organizátorům se staly kultovní La Marmotte ve Francouzských Alpách, jeden z nejtěžších cyklistických amatérských závodů na světě.

Bohemian Gran Fondo nabízí účastníkům pět náročných tratí různé délky. Centrem všech pěti tratí je Český Krumlov. Město, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO a jež je druhým turisticky nejnavštěvovanějším místem v České republice s rozvinutou ubytovací kapacitou. Pohraniční hory, kterými vedou tratě Bohemian Gran Fondo, kdysi tak těžko překonatelné a po staletí rozdělující národy, státy či politické systémy, jsou dnes protkány hustou sítí úzkých, málo frekventovaných cest s dobrým povrchem, které vyvolávají iluzi cyklistického ráje. Strmé i méně strmé výstupy se střídají se sjezdy, které však pořadatelé důsledně nezařazovali do měřených úseků. Vedle náročnosti je totiž bezpečnost tím nejdůležitějším kriteriem při výběru trati.

Start všech tratí je v Českém Krumlově, v nadmořské výšce cca 450 m. Český Krumlov je sám o sobě jistě dostatečným lákadlem k návštěvě tohoto regionu. Nad ním se vypíná hora Kleť, vysoká 1084 m, která je pak konečným cílem všech tratí Bohemian Gran Fondo a ze které je panoramatický 360stupňový výhled do okolní krajiny – od českobudějovické kotliny, přes Novohradské hory, údolí Vltavy, šumavské vrcholky až po panoráma Alp v případě příznivých pozorovacích podmínek.

Všechny tratě svou délkou a zejména výškovým profilem představují pro jezdce vážnou sportovní výzvu. Co však zcela odlišuje Bohemian Gran Fondo od podobných akcí u nás i v zahraničí, je její charitativní cíl, který je odražen i v mottu Bohemian Gran Fondo: „Race to Help, Help to Win“. Startovné účastníků podporuje projekty zaměřené na boj s rakovinou prsu. Termín akce navíc koresponduje se začátkem celosvětového Breast Cancer Awareness Month.
Trať 5K MONUMENT (5KM)

Termín Od - Do
01.10.2016   (So)   
07:00

trasa-5km

VELMI NÁROČNÁ vytrvalostní jízda na 221 km (převýšení 5282 m) se třemi měřenými sekcemi. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu, který vychází z celkové minimální průměrné rychlosti 20.5 km za hodinu včetně všech zastávek na trati.

Trasa:
Start (7:00) - Český Krumlov (Parkoviště P2), Nové Spolí, Slupenec, Přídolí, Silniční domky, Zahrádka, Rožmitál na Šumavě, Zátoň (W), Náhořany, Větrná, Vyšší Brod,Rožmberk, Větrná, Malšín, Frymburk, Světlík (RP), Slavkov, Kájov, Větřní, Český Krumlov P2 (RP), a dále jako Fondo Český Krumlov.

Alternativní trasa je nabízena jako možnost odklonu z 5KM v případě, že jezdec neprojede kontrolním bodem v Českém Krumlově včas ( limit do 12:15 hod, průjezdní bod v místě startu v ČK na P2) nebo se z jiného důvodu rozhodne nepokračovat po původní trase 5KM. V tomto případě může jezdec odstartovat s Bike -A- Thon (BAT) ve 13 hod. Jméno alternativní trasy je 3.5K MO..MENT. Na trasu 3.5K MO..MENT se NENÍ MOŽNÉ REGISTROVAT. V případě dokončení trasy 3.5K MO..MENT jezdec ujede 145 km a nastoupá 3444 metrů.

Vysvětlivky: RP – občerstvovací stanice s WC; W - voda
Trať BOHEMIAN GRAN FONDO (BGF)

Termín Od - Do
01.10.2016   (So)   
08:00

trasa-bgf

Velmi náročná vytrvalostní jízda na 183 km (převýšení 4438) m) se čtyřmi měřenými sekcemi. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu, který vychází z celkové průměrné rychlosti 18 km za hodinu včetně všech zastávek na trati.

Trasa:
Start (8:00) - Český Krumlov (Parkoviště P2), Přídolí, Silniční domky, Zahrádka, Rožmitál na Šumavě, Zátoň (W), Slubice, Suš, Světlík (RP), Slavkov, Kájov, Větřní, Český Krumlov P2 (RP), a dále jako Fondo Český Krumlov

Vysvětlivky: RP – občerstvovací stanice s WC, W - voda
Trať FONDO ČESKÝ KRUMLOV (FCK)

Termín Od - Do
01.10.2016   (So)   
11:00

trasa-fck

Náročná vytrvalostní jízda na 120 km (převýšení 3048 m) se třemi měřenými sekcemi. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu (minimální průměrná rychlost 18 km za hodinu včetně všech zastávek na trati).

Trasa:
Start (11:00) - Český Krumlov (Parkoviště P2), ČK nádraží, rozcestí U Plánského, Chvalšiny, Brloh, Smědeč, Ktiš (W), Křišťanov, Arnoštov, vrchol Dlouhý hřbet, Záhvozdí, Horní Planá (RP), Polná, Boletice, Chvalšiny, Rohy, Rojšín, Lhotka, Loučej, Chlum, Holubov (W), Krásetín, rozcestí U Plánského, vrchol Kleti (RP) - Cíl

Vysvětlivky: RP – občerstvovací stanice s WC, W - voda
Trať SPONZOR FONDO (SPF)

Termín Od - Do
01.10.2016   (So)   
08:00

trasa-spf

Vytrvalostní jízda na 75 km (převýšení 1979 m) s dvěma měřenými sekcemi. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu (minimální průměrná rychlost 17 km za hodinu včetně všech zastávek na trati).

Trasa:
Start (8:00) -Český Krumlov (Parkoviště P2), Přídolí, Silniční domky, Zahrádka, Rožmitál na Šumavě, Zátoň (W), Slubice, Suš, Světlík (RP), Slavkov, Kájov, Větřní, Český Krumlov P2 (RP), ČK Nádraží, Plánský ,vrchol Kleti (RP) - Cíl

Vysvětlivky: RP – občerstvovací stanice s WC, W - voda
Trať BIKE-A-THON (BAT)

Termín Od - Do
01.10.2016   (So)   
13:00

trasa-bat

Středně náročná jízda na 43 km (převýšení 1211 m) s jedním měřeným úsekem. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu (minimální průměrná rychlost 10 km za hodinu včetně všech zastávek na trati).

Trasa:
Start (13:00) - Český Krumlov (Parkoviště P2), Dobrkovice, Kájov, Boletice, Chvalšiny, Rohy, Rojšín, Lhotka, Loučej, Chlum, Holubov (W), Krásetín, Plánský, vrchol Kleti (RP) - Cíl

Vysvětlivky: RP– občerstvovací stanice s WC, W - voda
STARTOVNÉ - registrační poplatek


Startovné na Bohemian Gran Fondo 2016 je rozděleno na individuální a týmové. Výše startovného se liší podle trati a měsíce, ve kterém bylo placeno.

Startovné zahrnuje:

- Startovní číslo
- Elektronický čip
- Itinerář tratě v písemné a digitální formě (ke stažení na stránkách akce).
- Traťové informace a značení tratě
- Měření celkového času a časů v měřených sekcích
- Průjezdní kontroly
- Servis po trati:
- Jídlo, pití a WC v občerstvovacích stanicích na startu, po trati dle rozpisu každé tratě a v cíli všech jízd na Kleti
- Možnost doplnění tekutin na určených místech.
- Sběrné vozidlo pro jezdce překračující předepsaný časový limit pro danou trať
- Občerstvení po skončení akce
- Společenský večer po skončení akce s vyhlášením vítězů
- Zdravotnické zajištění po celou dobu trvání akce

Více informací ke startovnému a detailní propozice naleznete na http://www.bohemiangranfondo.cz/cz/aktualni-propoziceDalší nabídky: