Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2016

Songfest.cz 2016

..

Horní 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV o.p.s.,

Telefon: +420 380 711 775

E-mail: info@divadlock.cz
WWW: www.divadlo.ckrumlov.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2016


Zanedlouho se rozloučíme s rokem Ovce, a vládu podle čínské astrologie převezme Ohnivá opice. A kdo jiný by měl být ústřední postavou vítání roku Opice než mytický hrdina ze starých čínských legend Opičí král? Bude to právě stejnojmenná tradiční pekingská opera, jež se stane jedním z vrcholů programu 15. ročníku multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz.

Rok 2016 je ve znamení "ohnivé opice". První den roku opice 2016 začne 8. 2. 2016. Lidé ve znamení opice se narodili v roce 1944, 2004 (dřevěné opice), v roce 1956, 2016 (ohnivé opice), v roce 1908, 1968 (zemité opice), v roce 1920, 1980 (kovové opice), v roce 1932, 1992 (vodní opice). Charakter Roku ohnivé opice 2016: dynamická pohyblivost, ohebnost a vitalita, racionalita, cit pro umění, průbojnost, proměnlivost a improvizace.PAVILON HER

Termín Od - Do
20.02.2016   (So) 16:00 - 18:30

..

Doprovodný program pro děti a dospělé

Dobrá čajovna, občerstvení Rawstlinka

16:00 Vodnická škola – pohádka hudebně divadelní skupiny Rybníkáři

17:00 Hlasová a dechová dílna ATHD, lektorka: FY Song

vstup zdarma
Koncert roku opice

Termín Od - Do
20.02.2016   (So) 19:00 - 22:00

..

Moderují:
Jaroslav Dušek, Martin Zbrožek, Feng-yűn Song

Účinkují:
Gaia / jihočeský dívčí kvintet s autorskými písněmi

Výběr písní Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka / Feng-yűn Song / zpěv, Lenka Navrátilová / klavír

Malba hlasem / Feng-yűn Song / zpěv, Jaroslav Kořán / bicí, perkuse, Orloj snivců,

Martin Zbrožek / housle, hlas

Orchestr zapomenuté země snivců / těleso představující výhradně improvizovanou hudbu

Opičí amulety

Opičí král / pekingská opera / Wu Hongwei, Peng Xiaoliang / CN


Ceník platný: 01.01.2016 - 20.02.2016

Položka mj cena /mj
Dospělí - na místěos.260 Kč
Dospělí - předprodejos.220 Kč
Studenti - na místěos.130 Kč
Studenti - předprodejos.110 KčO Songfestu


Songfest Songfest Songfest

Hudební slavnost, pořádaná od roku 2002 v Praze, k příchodu Nového čínského lunosolárního roku, běží kontinuálně již čtrnáct let. Poslední ročníky se rozšířily do deseti měst republiky. Jedná se o 15. ročník festivalu.

Festival Songfest.cz usiluje o prezentaci „multikulturnosti“ v oblasti hudby a umění. Zaměřuje se na autenticitu uměleckého projevu původní východní a západní kultury, a na jejich vzájemné obohacování. Velkou pozornost věnuje Songfest.cz společenským skupinám, symbolům minulosti a budoucnosti naší civilizace, seniorům a dětem. Děti a naše rodiny jsou aktuální téma všech kultur. Přejeme si, aby festival svým kvalitním programem a pozitivním nábojem vytvářel harmonický prostor pro příjemné a teplé lidské setkání.

Lidé na celém světě od nepaměti pozorovali pohyb Slunce a Měsíce. Vytvářeli kalendáře, kterými si pak řídili svůj praktický život. Vedle solárního kalendáře se na Východě běžně užívá (v Číně, Japonsku, Koreji, Mongolsku, Vietnamu...) také lunární či lunosolární kalendář. Tradiční oslava příchodu Nového roku je ve východních zemích rituální událostí. Člověk jako pozemšťan, skrz oslavný rituál, navazuje kontakt se stvořitelem. Prokáže pokoru a zároveň dostane požehnání. Cílem rituálu je pozitivně se naladit a posílit se pro nastávající čas.

Čínský kalendář sleduje pohyb Slunce, Měsíce a Jupitera. Každý rok z dvanáctiletého cyklu (oběh Jupitera kolem Slunce) je označen jedním zvířetem. Celkem dvanáct zvířat tvoří jeden astrologický cyklus - takzvaný čínský zvěrokruh. Vítáním nového času si člověk odjakživa uvědomuje svůj vztah k přírodě, aby nabral svěží životní energii, aby se vydal správným směrem.

Starobylá čínská mytologie vypráví, že sedmý den před příchodem nového roku se bůh kuchyně vydává na cestu do Nebeské říše, s úkolem podat Nefritovému císaři zprávu o životě na Zemi a přinést smrtelníkům požehnání do nového roku.