Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Zážitkové programy

Svachovka - Destilérka Svach

destilérka Svach ..

Svachova Lhotka 1
38232 Mirkovice
Kontakt: Miloš Pokorný

Telefon: 774 499 812

E-mail: vyroba.manager@svachovka.cz
WWW: www.svachovka.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Zážitkové programy


Nabízené služby:

  • Rezervace vstupenek, objednávky
  • Parkování
  • Pronájem prostor
  • Občerstvení
  • Ubytování
  • Prodej turistických suvenýrů
  • Úschovna zavazadel


Seznam nabídek:..Destilérka Svach


..

K našemu úspěšnému pivovaru Glokner přibyla v roce 2015 sestřička Destilérka Svach - budeme rádi, když nás navštívíte a budete sdílet náš společený příběh, který vyvrcholí v roce 2018 naší první whisky Svach. Nyní vyrábíme ovocné destiláty ze švestek odrůdy Stanley, hrušek Williams a dalšího pečlivě vybraného ovoce, bylinné a
ovocné likéry a sezónní výrobky, jako třeba vaječný koňak. Každý plod ručně přebíráme, odstopkujeme a teprve poté dáme na linku na drcení a odpeckování. Je to velice pracné, ale pro kvalitu kvasu uděláme vše.

Vše si můžete zažít i ochutnat během prohlídky, kterou Vám můžeme připravit i jako nezapomenutelnou firemní akci. Těšíme se na Vás a děkujeme za Vaši podporu.

Možnosti: prohlídka s výkladem průvodce, možnost sjednat prohlídku mimo provozní dobu, bezbariérový přístup

Prohlídka s průvodcem: čeština, němčina, angličtina
..Ochutnávky


..

Ochutnat naše destiláty můžete během prohlídky destilérky.

Prohlídka probíhá od místa příjmu ovoce, jeho zpracování a uložení v kvasných nádobách, přes destilační kolonu a zakončena je ochutnávkou s odborným výkladem v koštovně v objektu destilérky. Ochutnat můžete 2 druhy ovocných destilátů a pivovici. Doba trvání prohlídky je zhruba hodina.

V nabídce máme i řízené degustace, kdy si můžete vyzkoušet, jak fungují vaše chuťové buňky při tzv. „slepé“ degustaci.

Dále lze absolvovat degustaci, při které vás seznámíme s různou single malt whisky a věřím, že budete příjemně překvapeni. Od zimy 2018 Vám budeme moci nabídnout už naši single malt whisky Svach a do té doby bude degustace složena z jiných vzorků whisky. Porovnávat budeme whisky z tradiční země Skotska a od nejbližších krajových výrobců.

Zjistíte, co vám zachutná a co vám bude vyhovovat. Stačí si vybrat.

Možnosti: prohlídka s výkladem průvodce, možnost sjednat prohlídku mimo provozní dobu

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny

Počet osob v prohlídce: Od 2 Do 30

Prohlídka s průvodcem: čeština, němčina, angličtina

Vstup zdarma pro průvodce skupiny od 10 osob


Ceník platný: 01.02.2019 - 22.12.2019

Položka mj Cena s DPH /mj
KOMBINOVANÁ PROHLÍDKA PIVOVARU + DESTILÉRKY
Prohlídka prostor pivovaru s ochutnávkou piva z tanku + prohlídka destilérky včetně ochutnávky 3 destilátů a našeho domácího uzeného s chlebem z mláta. Doba trvání 90 -120 min.
osoba350 Kč
Prohlídka destilérky s ochutnávkou
Prohlídka s degustací 2 druhů ovocných destilátů a pivovice či whisky, ochutnávku našeho domácího uzeného s chlebem z mláta a posezení v koštovně. Doba trvání prohlídky je zhruba 45-60 min.
osoba250 Kč..Výroba


.. ..

Inspirace

Ovocné destiláty opírající se o zkušenosti, které máme z Moravy, kde se pálí velmi kvalitní hruškovice, slivovice a další. Fermentace kvasu hlídaná a řízená v nerezových kvasných tancích.

Výroba

Bláznivý sen a touha o vytvoření výborné, krásné whisky a kvalitních ovocných destilátů je to, čemu podřizujeme vše od sestavení technologie, přísný výběr surovin až po nádoby na skladování, zrání a ležení. Suroviny, které jsme při výběru podrobili přísné kontrole, nakupujeme z ČR nebo Slovenska. Slad máme ječmenný, žitný a nakuřovaný z Čech, Německa a Skotska. Kvasinky jsou nakoupeny přímo pro výrobu ovocných destilátů a whisky

Sortiment
Slivovice - ovocný destilát, u kterého chceme udržet stálý poměr švestkových odrůd, abychom mohli vytvořit originální chuť a aroma.

Hruškovice - ovocný destilát, u kterého se pozná práce destilatéra. Rádi bychom z hrušek odrůdy Williams vytvořili jemný, aromatický a chuťově hladký destilát.

Meruňkovice - ovocný destilát, který by si měl přenést chuť, aroma a lahodnost čerstvých a vyzrálých meruněk.

Pivovice - pivní destilát, který je vytvořen originální recepturou z našeho pivovaru. Rmut nebo zápara se speciálně připravuje mimo naše receptury piva.

Whisky - tady zatím můžeme říci, že whisky bude kategorie single malt whisky. Budeme mít čistě ječmennou, kombinaci ječmene a žita a také nakuřovanou. S objemem ABV se budeme pohybovat od 40% do tzv. síly suduDalší nabídky: