Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Českokrumlovsko > Region > Galerie, ateliéry

Galerie Krampus

Galerie Krampus Kaplice, zdroj: www.ikaplice.cz

Linecká 206
38241 Kaplice
Kontakt: Infocentrum Kaplice

Telefon: +420 380 311 388

E-mail: infocentrum@kickaplice.cz

Poloha: Českokrumlovsko
Typ: Galerie, ateliéry

Poloha na mapě


Nově otevřená unikátní expozice v sklepích bývalého pivovaru.

"Krampus" má svou prastarou tradici především v alpských zemí. Je to démonická bytost, mýtická šelma s rohy, ďábelský společník, který doprovází Mikuláše v předvánočním čase a jeho úkolem je trestat neposlušné děti.Galerie Krampus


Unikátní expozice v sklepích bývalého pivovaru v Kaplici.

Rekonstruované sklepní prostory bývalého rožmberského pivovaru vás přenesou do démonického světa „Neživých“ tzv. Krampusů a Percht. Uvidíte bezprostředně zblízka dokonale zpracované masky vyřezávané ze dřeva či kůže i originální Krampus odění a výbavu. Součástí je působivá portrétní galerie, fotografie z kaplických Krampus show a filmový sestřih z Krampus běhů z minulých let.

Originální masky pocházejí z Horního Rakouska z oblasti Freistadtu. V několika podobách, ať už jsou to srstnaté dvounohé zvířecí bestie, démoničtí rohatí čarodějové, skřeti nebo čarodějnice, se vám v kaplickém podzemí představí Krampusové ze skupiny Mühlviertler Schloss Teufeln. Kterákoliv z masek je hotovým uměleckým dílem. Dřevené masky jsou ručně vyřezávané a pyšní se pravými rohy z horských koz, muflonů či beranů. Kožichy jsou šity z kůže horských koz, ovcí nebo hověziny. Do výbavy každého Krampuse patří těžký kravský zvon, případně řetězy s menšími zvonci a koulemi a také oháňka či vrbová metla na ztrestání hříšníka.