Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Zážitkové programy

Svachovka - pivovar Glokner

pivovar Glokner varna pivovaru

Svachova Lhotka 1
38232 Mirkovice, okr. Český Krumlov
Kontakt: Miloš Pokorný

Telefon: 774 499 812

E-mail: vyroba.manager@svachovka.cz
WWW: www.svachovka.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Zážitkové programy

Poloha na mapě


Nabízené služby:

  • Parkování
  • Veřejné WC
  • Pronájem prostor
  • Občerstvení
  • Ubytování
  • Prodej turistických suvenýrů
  • Úschovna zavazadel


Při stavbě našeho pivovaru jsme byli postaveni před několik faktů. Napasovat zařízení do prostoru, který bude z části využívaný pro gastro-privátní akce, a zachovat industriální interiér, což byl záměr architekta. Navíc jsme nemohli využít podzemních prostor pro zrání piva, protože žádný nebyl. A vzhledem ke stáří jedné z budov nám to nebylo ani doporučeno.

Rozhodli jsme se proto využít výšku stávající budovy a prostor budovy nové, která vznikala hned vedle. Rozložili jsme tedy část technologického zařízení pivovaru do přízemí nové budovy a pro zbývající část technologie vybudovali patro v budově staré. Vznikl plán, ve kterém jsme umístili varnu a chladič mladiny do přízemí a sklep rozmístili v prvním patře. Nyní před námi stála otázka najít toho pravého dodavatele technologie, který by byl otevřen našim nápadům. Po velmi podrobném výběrovém řízení se dodavatelem pivovaru stala společnost Pivo Praha a hlavní osobou Jan Šuráň. Správnost volby dodavatele se projevila, když jsme představili náš nápad, jak by měl pivovar vypadat.

Varna byla provedena v nerezovém, technickém designu, párník mezi varnými nádobami jsme udělali ve formě "mostu" a vyvedli kondenzát ven z budovy. Protože jsme umístili sklad sladu a šrotovnu nad varnou, podařilo se nám vyřešit i cestu pro sladový šrot a vzniklo jednoduché "vystěradlo". Tím jsme připomněli starý prvek pivovarů. Chladič mladiny jsem napasovali do niky, jež nám posloužila i jako prostor, kudy jsme vedli potrubí pro mladinu,sanitaci a chladící medium. Celou varnu jsme uzavřeli jednoduchým a elegantním nerezovým zábradlím.

V prvním patře jsme umístili jak kvasné kádě, tak ležácké tanky. Nechtěli jsme chladit celý prostor, a proto padla volba na duplikované nádoby, které nám umožnily chladit každý tank individuálně. Podařilo se nám splnit i další úkol pro zachování čistoty a to jak pro prostor uvnitř nádob, tak i celého sklepa. Část jedné strany je prosklená a návštěvník může nahlédnout nejen do sektoru spilky, kde pivo kvasí, a tak se potěšit rozmanitostí pěny, která při tomto procesu vzniká, ale také vidí do sektoru ležení a zrání piva. Dispozice nám umožnila schovat "chlaďák" pro skladování piva v obalech tak, že neruší pohledový charakter sklepa. Ostatní pomocnou techniku jsme ukryli do prostor, kam návštěvník nedohlédne a také pro nás je na první pohled schovaná.Prohlídka pivovaru s ochutnávkou


Během prohlídky pivovaru Vám ukážeme a seznámíte se se surovinami k vaření piva, sekce výrobních procesů, tj. varna, spilka, sklep, kde se odehrává tepelné zpracování surovin, kvašení a zrání piva. Dozvíte se o jednotlivých kategoriích piva, rozdíly mezi jejich výrobou, účincích na lidský organismus a sociální dopad na společnost.
Prohlídka s ochutnávkou je rozšířena o degustaci dvou vzorků piva s odborným výkladem o jejich charakteru. Zároveň se naučíte, jak správně degustovat pivo. Doba prohlídky cca 40-60 min, cena 150Kč/osoba.
Objednávky na tel. 605 178 013 nebo emailu
vyroba.manager@svachovka.cz

Možnosti: prohlídka s výkladem průvodce, možnost sjednat prohlídku mimo provozní dobu

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny

Počet osob v prohlídce: Od 2 Do 30

Prohlídka s průvodcem: čeština, němčina, angličtina

Vstup zdarma pro průvodce skupiny od 10 osob


Ceník platný: 01.02.2019 - 21.12.2019

Položka mj cena /mj
Prohlídka pivovaru s ochutnávkouosoba100 KčKOMBINOVANÁ PROHLÍDKA PIVOVARU + DESTILÉRKY


Prohlídka prostor pivovaru s ochutnávkou piva z tanku + prohlídka destilérky včetně ochutnávky 3 destilátů a našeho domácího uzeného s chlebem z mláta. Doba trvání 60 - 90 min. Cena kombinované prohlídky 350 Kč/osoba. Objednávky předem na tel. 605 178 013 nebo emailu vyroba.manager@svachovka.cz

Možnosti: prohlídka s výkladem průvodce, možnost sjednat prohlídku mimo provozní dobu

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny

Počet osob v prohlídce: Od 2 Do 30

Prohlídka s průvodcem: čeština, němčina, angličtina

Vstup zdarma pro průvodce skupiny od 10 osob


Ceník platný: 01.02.2019 - 21.12.2019

Položka mj cena /mj
KOMBINOVANÁ PROHLÍDKA PIVOVARU + DESTILÉRKYosoba350 KčFotogalerie

Kádě Ležácký sklep Varna Pivovar výčep

Další nabídky: