Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Muzea

Muzeum vltavínů

Interaktivní výstava pro celou rodinu Nejkrásnější sbírka

Panská 19
38101 Český Krumlov
Kontakt: Vít Kršul

Telefon: +420 734 174 130

E-mail: info@vltaviny.cz
WWW: www.vltaviny.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Muzea

Poloha na mapě


Nabízené služby:

  • Rezervace vstupenek, objednávky
  • Občerstvení
  • Prodej turistických suvenýrů
  • Úschovna zavazadel


Další informace:


Jihočeské vltavíny jsou světovou raritou - jediné drahokamy vzniklé dopadem meteoritu na Zemi. Moderní interaktivní muzeum pro celou rodinu, prvotřídní exponáty, spousta zajímavostí z astronomie i geologie.
V muzeu je široký výběr vltavínových šperků, které je možné zakoupit .Zelené z nebe


Na Zemi vltavíny spadly před 14 milióny let. Potěšte vaše známé a milé vltavínovým šperkem nebo dárkovou poukázkou: na vltavíny, šperky či návštěvu muzea...

Další informace: Dárky z Muzea [PDF 4.72 MB]
Muzeum vltavínů - otevřeno každý den

Termín Od - Do
01.01.2019 - 31.12.2019   (Po-Ne) 10:00 - 18:00

Muzeum Vltavínů

Světově unikátní polodrahokamy vznikly před 15 miliony lety při dopadu ohromného meteoritu na území dnešního Bavorska, odkud je katastrofický výbuch vymrštil až do vzdálenosti 400 km. V jižních Čechách lidé od dávných dob nacházeli na polích jasně zelené kousky skla, ale jejich původ zůstával dlouho záhadou. Příběh vltavínů prožijí návštěvníci v moderní interaktivní expozici muzea.

Možnosti: možnost sjednat prohlídku mimo provozní dobu, možnost platby EUR

Místo konání: Muzeum Vltavínů, Panská 19, Český Krumlov

Možnost zapůjčení textů: čeština, němčina, angličtina, francouzština, španělština, ruština, holandština

Vstup zdarma pro průvodce skupiny od 10 osob


Ceník platný: 01.01.2019 - 31.12.2019

Položka mj Cena /mj
základní vstupnéosoba149 Kč
zlevněné vstupné
studenti, důchodci, ZTP
osoba99 KčAKCE - sleva pro návštěvníky 50 Kč


Rádi bychom Vás oslovili s malou anketou, odkud jste se o našem muzeu dozvěděli a za Vaši spolupráci Vás odměníme výraznou slevou na vstupném. Než k nám pojedete, vytiskněte si a vyplňte nám přiložený dotazník. Získáte slevu 50 Kč ze základního vstupného.

Možnosti: možnost sjednat prohlídku mimo provozní dobu, možnost platby EUR

Typ nabídky: pro jednotlivce

Možnost zapůjčení textů: čeština, němčina, angličtina, francouzština, španělština, ruština, holandština, jiné jazyky (viz popis)

Vstup zdarma pro průvodce skupiny od 10 osob

Další informace: Kupon k vyplnění [PDF 50 kB]
Občanské sdružení Muzeum Vltavínů


Občanské sdružení Muzeum Vltavínů bylo založeno na podzim roku 2006 a jeho hlavním cílem bylo vytvořit muzeum věnované vltavínům a prezentovat tento světově výjimečný fenomén zajímavou formou i na vysoké odborné úrovni všem návštěvníkům jižních Čech.

Během prvních pěti let získala myšlenka přesnější obrysy a prováděly se přípravné práce. Dále byla pořízena databáze na evidenci vzorků muzea, kterou si můžete prohlédnout na domácích stránkách muzea (www.vltaviny.cz) a pokračovala příprava odborných podkladů pro interaktivní části expozice a prostorovou studii nutnou k architektonickému návrhu interiéru. Od srpna 2012 probíhala usilovná příprava na realizaci - zejména tvorba naučného pořadu a konstrukce výstavních prvků. Vlastní realizace - úprava interiéru proběhla na podzim 2012 a expozice byla instalovaná na jaře 2013. Muzeum bylo otevřeno v červnu 2013.
Partneři, sponzoři


Muzeum je budováno pod záštitou města Český Krumlov, a Českokrumlovský rozvojový fond je oficiálním partnerem projektu.
Přípravné práce podpořil v roce 2007 i Jihočeský kraj v rámci grantového programu "Produkty a služby v cestovním ruchu" sumou 80 000 Kč. Žádost o podporu z ledna 2012 byla vybrána k podpoře Regionální radou ROP Jihozápad a díky tomu bylo muzeum do června roku 2013 vybudováno. základní návrh interiéru vč. vybavení zpracoval ateliér Tošovský (Český Krumlov/Praha), generálním dodavatelem byla Povltavská stavební společnost s.r.o. (Český Krumlov), úspěšnou žádost o dotaci zpracovala firma Grantypo z Českých Budějovic.
Partnery muzea jsou Rieskrater-Museum Nördlingen (Bavorsko), ZF JČU České Budějovice, Př.F UK Praha, MZM Brno a odborníci z dalších institucí, zejména českých a německých.
Fotogalerie

Interaktivní výstava - zábava pro celou rodinu Nejkrásnější sbírka s dokonale nasvětlenými exponáty Budova muzea, Panská 19 Vstupní recepce s prodejem suvenýrů a šperků s vltavíny
Kino - úvodní film s RNDr. Václavem Cílkem Hlavní expozice lokalit Interaktivní animace vzniku kráteru Ries Virtuální prohlídka nejzajímavějších kráterů na zeměkouli
Jinou perspektivu nabízí exponáty zabudované pod lupami Pohled do mikrosvěta baví nejen děti Bezdotykový simulátor vesmírného impaktu se ovládá jen pohybem těla IVýrazným prvkem interieru muzea jsou interaktivně nasvětlené exponáty ve skleněných tubusech reprezentujících nejvýznamnější lokality
Vzorky z expozice věnované různým tvarům vltavínů

Další nabídky: