Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2012

Multikulturní festival Červenání 2012

Logo - Červenání Festival Červenání 2011

V areálu parku psychiatrické léčebny Červený Dvůr
38101 Červený Dvůr

WWW: www.cervenani.com

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2012

Poloha na mapě


Seznam nabídek:


Multikulturní setkání se uskutečňuje ve spolupráci Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s Český Krumlov a Psychiatrické léčebny Červený Dvůr. Záměrem akce je, kromě podpory „mladého“ kulturního dění na Českokrumlovsku, podpořit také myšlenku možnosti se "bavit" bez alkoholu a jiných podpůrných látek v prostředí, ve kterém probíhá léčba závislostí.

Dopravní dostupnost:
Parkování v místě

Ceník platný: 11.07.2012 - 28.07.2012

Položka mj Cena s DPH /mj
Benefiční festival Červenání 2012
Sobota 28.7. začátek od 13:00 do 11:00 hodin v areálu parku psychiatrické léčebny Červený Dvůr
osoba150 Kč
Benefiční festival Červenání 2012
Sobota 28.7. začátek od 13:00 do 11:00 hodin v areálu parku psychiatrické léčebny Červený Dvůr
děti do 15 let0 Kč
Benefiční festival Červenání 2012
Sobota 28.7. začátek od 13:00 do 11:00 hodin v areálu parku psychiatrické léčebny Červený Dvůr
držitelé průkazu ZTP a ZTP/P + asistent0 Kč..HUDEBNÍ INTERPRETI:

..Danger Line

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 13:00

Danger Line

Vznikli v červnu 2011 a již letos jsou schopni nám zahrát na Červenání... Nechme se trošku překvapit...

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..Noncitizen

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 14:00

Noncitizen

Českobudějovická kapela Noncitizen, která funguje něco málo přes rok. Hraje progresivní rock s prvky elektroniky a je ovlivněna kapelami jako jsou například Muse, Nine Inch Nails, Nirvana a The Qemists.

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..Stay Subway

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 15:00

Stay Subway

Stay Subway si ujíždí na vlně našláplého melodického punkrocku s energií - čitelný, ostrý zvuk kytar, svižné tempo a melodický vokál.

Hrající autorskou tvorbu ovlivněnou současnym americkým punk-rockem! V roce 2010 stanuli na stupni vítězů soutěže Rock Café Contest a můžeme se těšit, že nám přijedou k nám na jih předvést svoji živelnou show.

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..Petr Váša a Ty syčáci

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 16:00

Petr Váša a Ty syčáci

Kapela Ty Syčáci vznikla v roce 2000 z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem (on sám tento styl, který jej proslavil už při sólovém vystupování, nazývá „fyzické básnictví“). Jeho spoluhráči v kapele Ty Syčáci jsou kytarista Petr Zavadil a baskytarista Tomáš Fröhlich (ex Pluto). Kapela plní české kluby už osmým rokem. Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků: jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music. Možná právě díky této nezařaditelnosti představuje publikum Syčáků doslova průřez mezi generacemi – od středoškoláků po zasloužilé milovníky klasického kytarového rocku.

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..Květy

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 17:00

Květy

Skupina KVĚTY byla založena v roce 2000 Martin E. Kyšperským. Její první sestava připravila a natočila dvě psychedelické hudební pohádky „O červené karkulce“ (2000) a „Palouček“ (2001). Druhé z nich dostalo na freemusic.cz cenu Demo roku 2001.

V roce 2002 přichází bubeník a multiinstrumentalista Aleš Pilgr, a hned točí album „Daleko hle dům“ (2003 náklad vyprodán v průběhu let, reedice Amakvaré records 2009). Skupina začíná koncertovat, a v roce 2004 vydává své první oficiální album „Jablko jejího peří“ (Indies records, stejně jako všechny následující alba). Navštíví postupně Srbsko, Rakousko, Polsko, později i Francii a Holandsko. Mění se zvuk, odchází zpěvačka Marta Svobodová (dnes Budoár staré dámy), a do skupiny přichází noví člen – baskytarista a kontrabasista Ondřej Čech.

Skupina vystupuje velmi často v televizi a v rozhlase, videoklip Cirkus slaví úspěch dokonce v americkém televizním vysílání. Postupně vychází trilogie alb „Kocourek a horečka“ (2006, oceněno cenou Anděl za Alternativní a nezávislou scénu) – „Střela zastavená v jantaru“ (2007) – „Myjau“ (2009). Třetí z nich točil s Květy nový člen, vynikající houslista Albert Novák, a také producent a zvukař Ondřej Ježek. Bylo vydáno na podzim 2009 a na jaře příštího roku opět získalo cenu Anděl.

V roce 2010 vydala kapela desku „V čajové konvici (skladby z projektu "Svět podle Fagi")“, obsahující skladby napsané pro divadelně-komiksový projekt ´Svět podle Fagi´, inscenovaný divadlem DNO. K němu také natočila videoklipy „Kpt. Lžičko“ a „Nejtišší kapela“. Asi od roku 2006 jsou Květy na jakémsi nekonečném turné, protože každý měsíc jezdí po republice a hrají v klubech, divadlech, hospodách a festivalech. Natáčení nového materiálu a vydání nového řadového alba bylo oznámeno na rok 2012.

Skupina byla také vyzvána k natočení mnoha coverů, z nichž většina vyšla na tribute albech (Mňága a Žďorp, Oldřich Janota, Suchý+Šlitr aj.). Dvakrát se podílela na albech písní pro děti, vydaných firmou Indies scope, a v roce 2012 natočila během jedné session svůj starší materiál na raritní formát audiokazet.

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..Pepa Nos

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 18:00

Pepa Nos

Pepa Nos, vlastním jménem Josef Nos je český písničkář, učitel jógy a jazyků, příležitostný herec vedlejších rolí. Jako písničkář vystupuje především v malých klubech a ve školách, příležitostně i na festivalech. Přestože mezi znalci folku je velmi známý, jeho písničky se jen zřídka objevují v rozhlase nebo v televizi.

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..h.USA

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 19:00

h.USA

Je to nahlas, má to koule, umí to bolet i hladit, je to špinavý jako kostkovaná flanelka automechanika ze Seattlu. Tohle je grunge, postgrunge, jak ho žije h.USA.

h.USA je docela provařená budějovická klubovka, která svou hudbou obšťastňuje posluchače už pár let. Kapela vydala v říjnu roku 2010 svůj druhý počin. Následovník desky Mezi minami dostal název Nekonečný v nekonečných.

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..Načeva & DJ Five

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 20:00

Načeva & DJ Five

Monika Načeva(*1966)

Od 16. let hraje divadlo. Postupně v divadle A-studio Rubín Praha, Ha-divadle Brno a divadle Sklep Praha, s kterým dodnes vystupuje v nejúspěšnější hře „Mlýny“ a s nekterými členy v divadelní koláži „Piš Kafka piš“, ke které připravila i muziku. Spolupracuje s divadelní jednotkou Secondhand Women. Od roku 1992 se začíná zabývat muzikou, poprve jako zpěvačka skupiny Něžná žláza.

V roce 1994 natáčí své první rockové album „Možnosti tu sou...“ s producentem a autorem většiny písní Michalem Pavlíčkem. Vzniká tak kapela Načeva, která často vystupuje live. Projekt má velký úspěch a píseň „Udržuj svou ledničku plnou“ se stává hitem i se svým natočeným klipem.

O dva roky později r.1996 vychází cd „Nebe je rudý“ trip-hopově laděné, které natáčí už s novými muzikanty. Z tohoto cd nejvíce vyniká skladba „Měsíc, ke které je natočen videoklip a který získává cenu za nejlepší český klip toho roku. Album má velký úspěch na Radiu 1 a také koncerty jsou početně navštěvované.

Kapela se opět rozpadá a Načeva se pouští do elektronických vod. Potkává anglického Dj-e Gus aka Lazlo Legezer /nyní kapela My Toys like me/, žijícího v té době v Praze a vzniká v roce 1998 experimentální album „Mimoid“, na kterém spolupracují také hudebníci z minulé desky, bubeník V.Pecha a basisita M.Koval. Desku representuje výrazný videoklip „Tvůj úsměv“. Toto album mělo největší úspěch u cizinců žijících v Praze a stále si hledá nové posluchače mezi mladými experimentátory.

Po první mateřské dovolené v roce 2001 Načeva točí album „Fontanela“ s bubeníkem V.Pechou. Ke spolupráci oslovují manžele Ditrichovi z kapely Hypnotix a poté také P.Piňose a Létající koberec. Na albu se mísí elektronika s etnickými bubny a jinými minimalistickými nástroji spolu s hutnou melodickou basou. K albu je uspořádáno pár silných koncertů.

Po druhé, delší mateřské pauze v roce 2007 vydává cd „Mami“ opět s Michalem Pavlíčkem a novým spolupracovníkem turntablistou Dj-em Five. Cd vychází v časopise Respekt. Pár měsíců před tím Načeva vydává ve své režii limitovaný singl „Tyhle dny“, který je natočen pouze na vinylu. Od této doby vystupuje Načeva spolu s M.Pavlíčkem a Dj-em Five live dohromady i zvlášť. Všechna natočená alba jsou postavena na spolupráci Načevy se spisovatelem a básníkem Jáchymem Topolem.

V roce 2009 doprovází Načeva spolu s D.Cajthamlem výstavu „Dekadence v Českých zemích 1880-1914“ do Bruselu. Jejich remix známé skladby Serge Gainsbourga „La Décadanse“ je zaznamenána na vinylu „Dekadence – In Morbid Colours“.

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..Liwid

Termín Od - Do
28.07.2012   (So) 21:00

Liwid

Pop rocková skupina z Karlových Varů. Historie této kapely je velmi mladá, ale můžou se pochlubit již několika hudebními úspěchy jako je dosavadní největší úspěch - společné podzimní turné se skupinou UDG v roce 2009. Hrají, protože je to baví, baví se tím, že hrají.

Místo konání: Červený Dvůr, Červený Dvůr, Chvalšiny
..Doprovodný program pro děti i dospělé


Nafukovací skákací hrad
Jízda na koních
Lukostřelba
Art workshop
Dřevořezba
a další
..Občerstvení


Během festivalu bude návštěvníkům festivalu k dispozici v areálu nabídka občerstvení.
..Organizační informace


Každý návštěvník festivalu obdrží po předložení či zaplacení vstupenky identifikační náramek na zápěstí, který ho opravňuje ke vstupu do areálu.

Identifikačním náramkem se musí návštěvník festivalu prokázat při každém vstupu do festivalového areálu i při namátkových kontrolách v areálu. V případě, že se návštěvník nebude moc prokázat identifikačním náramkem, nebude mu umožněn vstup do areálu, případně bude vyveden.

Kontrola vstupenek a identifikačních náramků, osobní prohlídku při vstupu do areálu (z důvodu zamezení vnášení nebezpečných předmětů), vykázání z areálu osob ohrožujících bezpečnost návštěvníků, eventuálně osob bez identifikačních náramků, zamezení vstupu návštěvníků do prostor, které nejsou vyhrazeny veřejnosti bude zajišťovat pořadatelská služba.

Ta bude mít na starost poskytování informací o první pomoci, ochranu návštěvníků, účinkujících a festivalového zařízení.

Bezpečnostní službu lze identifikovat velmi snadno dle označení POŘADATEL.

Doporučujeme návštěvníkům nevozit s sebou na festival mimořádně cenné věci.

V případě ztráty nebo nálezu se obracejte na pořadatelskou službu.

Při jakémkoliv problému upozorněte pořadatele.
..Zákazy


Do areálu je přísně zakázáno vnášet

•jakékoliv skleněné nádoby (včetně lahví), plechovky, PET lahve
•hořlaviny, pyrotechnické předměty, otevřený oheň
•předměty ohrožující bezpečnost nebo zdraví (alkohol, jakékoliv psychotropní látky; drogy, zbraně) – výjimku tvoří tabákové výrobky.
•laserová ukazovátka
•magnetofony, filmové kamery, videokamery i fotoaparáty - výjimku tvoří plně automatické neprofesionální fotoaparáty. V areálu je přísně zakázáno zhotovování zvukových, filmových nebo video záznamů, a to i pro vlastní potřebu.