Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2011

Giuseppe Scarlatti: Kde je láska je i žárlivost, historická rekonstrukce opery

DOVE È AMORE È GELOSIA

náměstí Svornosti 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov

Telefon: +420 380 704 614

E-mail: vstupenky@ckrumlov.cz
WWW: www.ckrumlov.cz/scarlatti

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2011


Nabízené služby:

  • Rezervace vstupenek, objednávky
  • On-line rezervace vstupenek


Další informace:


Po úspěšném hudebním nastudování a uvedení prvního koncertního představení opery Giuseppe Scarlattiho “Dove è amore è gelosia” (Kde je láska je i žárlivost), které se konalo v září 2010 v Maškarním sále zámku Český Krumlov, se podařilo připravit a nastudovat představení na scéně Barokního divadla, a to s kompletní scénickou a kostýmní výpravou s využitím mašinérie a efektů. Režijní nastudování připravil Ondřej Havelka, hudebního nastudování se ujal Vojtěch Spurný, za jehož pomocí byl vytvořen orchestr s pracovním názvem „Schwarzenberský dvorní orchestr“. Sólových partů se ujmou sólisté Národního divadla Kateřina Kněžíková, Jaroslav Březina, Lenka Máčiková a Aleš Briscein.DOVE È AMORE È GELOSIA /Kde je láska, je i žárlivost/

Termín Od - Do
09.09.2011   (Pá)   Rezervovat 19:00
10.09.2011   (So)   Rezervovat 19:00

DOVE È AMORE È GELOSIA

Komická opera buffa
Pro čtyři hlasy
Libreto: Marco Coltellini


Účinkující: sólisté - Kateřina Kněžíková, Jaroslav Březina, Aleš Briscein, Lenka Máčiková, dirigent a cembalo - Vojtěch Spurný, Schwarzenberský dvorní orchestr

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny


Ceník platný: 30.05.2011 - 10.09.2011

Položka mj Cena s DPH /mj
Dove è amore è gelosia (Kde je láska je i žárlivost) 10.9.2011 19:00
balkón
vstupenka1400 Kč
Dove è amore è gelosia (Kde je láska je i žárlivost) 10.9.2011 19:00vstupenka950 Kč
Dove è amore è gelosia (Kde je láska je i žárlivost) 9.9.2011 19:00vstupenka950 KčO opeře


DOVE È AMORE È GELOSIA

O celém průběhu slavností a provedení opery se dochovaly historické dokumenty, které popisují zahájení slavností příjezdem kočárů, doprovázených hudbou na dva lesní rohy, dva fagoty a čtyři hoboje.

O průběhu krumlovských slavností píše „Wiener-Diarium“ dne 24. srpna 1768 pod
„Politickými novinkami“ - „Dne 24. července v poledne byla velká tabule pro 72 hostí, večer byla produkována nová italská opera od skladatele pana Scarlattiho, které se dostalo neobyčejné chvály, protože byla obzvláště vynalézavá.“

Prager Postzeitung popisuje 3. září 1768, že: „24. července večer byla provedena zpěvohra. Jedná o „Intermezzo giocoso“ Giuseppe Scarlattiho „Dove è amore è gelosia“ které, jak vyplývá z obdržených věnovacích exemplářů originální partitury v Krumlově a Vídni, byla komponována „na příkaz Jeho Výsosti knížete Schwarzenberga“.
Skladatel " GIUSEPPE SCARLATTI "


DOVE È AMORE È GELOSIA DOVE È AMORE È GELOSIA

Neapol, 1718 – Vídeň 1777

Italský skladatel, synovec Domenica Scarlattiho. Od roku 1739 žil v Římě, poté ve Florencii a do roku 1744 v Lucca. Se svojí ženou Barbarou, operní zpěvačkou, žil krátce ve Vídni roku 1748, ale zanedlouho se vrátil zpět do Itálie - roku 1752 se v Benátkách hrály jeho dvě opery.

Pobýval i krátce ve Španělsku a v Neapoli, ale potom žil především v Benátkách a ve Vídni. Zde působil jako hudební skladatel pro baletní představení divadla Kärntnertortheater.

V polovině roku 1760 ho cesty zavedly do Španělska a později pracoval ve Vídni pro rodinu Schwarzenbergrů. Byl učitelem hudby členů rodiny princezny Marie Teresie a Marie Arnoštky a později i kněžny Marie Eleonory ze Schwarzenbergu.

Složil více než 30 oper, které byly hrány v mnoha italských městech a ve Vídni. Je oceňován jeho přirozený dar pro melodiku, jeho vynikající zvládnutí žánru komické opery a jeho všeobecně okouzlující hudební styl.
Nastudování a provedení operního představení.


DOVE È AMORE È GELOSIA

Režijní nastudování připravuje Ondřej Havelka, jehož dosavadní realizované operní projekty a zkušenosti jsou zárukou výrazného pojetí s respektováním všech historických aspektů barokního divadla.

Hudebního nastudování se ujal Vojtěch Spurný, který vystudoval na AMU (operní režie, dirigování, cembalo) a na Vysoké škole v Utrechtu (cembalo a provozovací praxe staré hudby).

Pro tento projekt v Barokním divadle jsme vytvořili orchestr s prozatímním pracovním názvem „Schwarzenberský dvorní orchestr“.

Sólových partů se ujmou sólisté Národního divadla Kateřina Kněžíková, Jaroslav Březina, Aleš Briscein a Lenka Máčiková.